Dziury w całym

Wydawnictwo: Znak
felietony, minieseje, Lem
mikehp

Zbiór jest wyborem felietonów czy miniesejów publikowanych przez Stanisława Lema co tydzień w „Tygodniku Powszechnym”. „Pewne rzeczy przewiduję, ale ich sobie nie życzę” - wyznaje Stanisław Lem. I choć twierdzi, że „nie ma takiego nieszczęścia, do którego człowiek się nie przyzwyczai”, to jednak ma nadzieję, że rozpoznanie zagrożeń pozwoli na przezwyciężenie bezradności i uniknięcie przynajmniej niektórych z nich.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1305,Dziury-w-calym

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/