Zrozumieć świat ucznia z zespołem Aspergera

Wydawnictwo: Hartigrama
zespół Aspergera
Marta Zuzanna

Książka powstała w wyniku doświadczeń Autorki, która jest matką chłopca z zespołem Aspergera oraz terapeutą dzieci z zaburzeniami rozwoju. Jej celem jest pomoc w zrozumieniu specyfiki funkcjonowania dziecka z zespołem Aspergera, a także zaprezentowanie metod pracy i terapii, które można zastosować w szkole. Autorka opisuje symptomy zaburzenia i etapy diagnozy. Omawia najczęstsze problemy, które napotyka w szkole dziecko z zespołem Aspergera.
Autorka przedstawia sposób myślenia i funkcjonowania takiego ucznia, aby pomóc nauczycielowi zrozumieć jego świat. Jest to podwójnie trudne, gdyż dziecko rozpoczyna nowy etap w swoim życiu (nowe środowisko, nowe wyzwania, obowiązki), a często też dopiero dowiaduje się o przyczynie swojej inności (w wielu wypadkach dopiero w szkole trudności dziecka są diagnozowane jako zespół Aspergera) i musi nauczyć się z nią żyć.

źródło opisu: harmonia.edu.pl

źródło okładki: harmonia.edu.pl

Strega | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Krótka, ale dobra książka dla osób mających kontakt z dziećmi z zespołem Aspergerem. Książka zawiera informacje na temat cech diagnostycznych dzieci z tym zaburzeniem (dla osób zorientowanych w temacie nie będzie tu niczego nowego) i omówione różne "sztuczki" jak poradzić sobie w niektórych sytuacjach szkolnych (z powodzeniem można je przenieść również do innego środowiska). Gdyby nauczyciele stosowali te proste rady, życie rodziców i dzieci z ZA byłoby o wiele prostsze, tym bardziej, że są naprawdę bardzo łatwe do wprowadzenia. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nasze grono pedagogiczne weźmie sobie je do serca i zastosuje.

joannawoldan | 2016-03-12
Przeczytana: 10 marca 2016

Krótka, zwięzła, bardzo przydatna zarówno dla nauczycieli jak i rodziców.

puella | 2018-01-23
Aria Darkness | 2018-01-08