Moje dwie głowy

Wydawnictwo: Sowa
8,47 (17 ocen i 7 opinii)
Bella Grek

• Tango dla oprawcy
  • Podziemny labirynt
  • Chłopaki niech płaczą
  • Zakręceni
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Bieg po życie
  • Oko Boga
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Szturmując niebo

7,5 (6 ocen i opinii)
Zakręceni
Emma Chase

7,61 (249 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,22 (18 ocen i opinii)
Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8,1 (10 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Collide
Gail McHugh

7,49 (286 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Maniana | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Potrzebowałam tej książki właśnie teraz, gdy po kilku latach tkwienia w chorym związku od wielu miesięcy nieudolnie próbowałam z niego wyjść. To nie jest łatwe - przypomina walkę na śmierć i życie o samą siebie o zdrowie psychiczne. Przemoc psychiczna niszczy dzień po dniu, niewidzialnie poprzez manipulację, utratę sił, wiary w siebie. W książce znalazłam cenne informacje dotyczące moich własnych emocji, zobaczyłam jak mną manipulowano, dowiedziałam się jakie moje cechy sprawiły, że nie obroniłam się przed przemocą. Ważna lektura.Czytanie przez rok literatury fachowej nie dało mi tyle sił co pochłoniecie tej książki - będącej zapisem czyjegoś życia z psychofagiem.

MLB | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

To rewelacyjna książka.
Jej dodatkowa wartość polega na tym, że napisała ją ofiara psychopaty. Ofiara, która zdobyła dużą wiedzę na temat zaburzeń osobowości, charakteropatii, schematów, przyczyn i skutków uzależnienia od zaburzonej osoby, procesu wychodzenia z uzależnienia.
Terapia w ujęciu ofiary - nic dziwnego, że książkę tę polecają dobrzy psychoterapeuci swoim pacjentom - znają jej wartość.

Katarzyna | 2015-03-29
Przeczytana: 15 lutego 2015

Polecam dla osób uwikłanych w różne niezdrowe relacje partnerskie. Opowiada o psychofagach, czyli pozeraczach duszy. Otwiera oczy na wiele spraw i uswiadamia nie ludzka glupote tylko glupie postepowanie innych.

Ankse | 2014-11-16

Książka genialna. Żadna terapia nie dała mi tyle co ta publikacja. Chyba wystarczy powiedzieć, że dzięki tej książce uwolniłam się emocjonalnie od faceta, który zatruł mi kawał życia. Teraz śmiać mi się chce z tej błazenady, którą nam zafundował i w którą ja wierzyłam. Polecam każdemu, kto żyje w toksycznym, chorym, wyniszczającym związku.
Ankse

qwertypolka | 2015-04-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2014

Genialna publikacja.
Otworzyła mi oczy i dała inne spojrzenie na to, co się działo przez jakiś czas w moim życiu, kiedy to tkwiłam w toksycznym związku z psychofagiem.
Autorka w niezwykle trafiony sposób wytłumaczyła mi, jak manipulował mną tamten człowiek oraz idealnie opisywała większość sytuacji - identycznych, które miały miejsce także u mnie w życiu w tamtym okresie...
Byłam zdumiona trafnością spostrzeżeń oraz faktem, że praktycznie każda opisywana przez autorkę sytuacja była mi dobrze znana z autopsji... W moim życiu było tak samo, więc śmiało mogę stwierdzić, że psychofag to typ człowieka, który w każdym przypadku swojego występowania będzie postępował tak samo. Uchrońmy się przed zniszczeniem sobie życia :)))

GORĄCO POLECAM dla wszystkich dziewczyn/osób, które chcą uwolnić się z toksycznej relacji !!! Mi ta książka ukazała o wiele więcej niż wszystko inne, po co sięgałam wcześniej... Pokazała, że mimo zmarnowania kawałka czasu i wyniszczenia psychiki, jest szansa na...

Bella | 2013-06-02

Jak bardzo nasza emocjonalna głowa znosi nas samych na manowce i jak bardzo potem cierpimy.Jak ważna jest głowa rozsądna która powinna zawsze nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe.

IwonaM | 2014-10-08
Przeczytana: 02 października 2014

Świetna książka , dla tych wszystkich którzy podobne doświadczenia mają za sobą ale także jako ostrzeżenie. Pomaga spojrzeć na wszystko z dystansem , autorka w sposób dokładny opisuje mechanizmy działania toksycznego partnera. Pozycja obowiązkowa , dla wszystkich których ucieczka od potwora dopiero się zaczyna

Haruko | 2015-04-18
Przeczytana: 08 lipca 2015