Okładka książki Moje dwie głowy

Polecamy

Opinie czytelników
Maniana | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Potrzebowałam tej książki właśnie teraz, gdy po kilku latach tkwienia w chorym związku od wielu miesięcy nieudolnie próbowałam z niego wyjść. To nie jest łatwe - przypomina walkę na śmierć i życie o samą siebie o zdrowie psychiczne. Przemoc psychiczna niszczy dzień po dniu, niewidzialnie poprzez manipulację, utratę sił, wiary w siebie. W książce znalazłam cenne informacje dotyczące moich własnych emocji, zobaczyłam jak mną manipulowano, dowiedziałam się jakie moje cechy sprawiły, że nie obroniłam się przed przemocą. Ważna lektura.Czytanie przez rok literatury fachowej nie dało mi tyle sił co pochłoniecie tej książki - będącej zapisem czyjegoś życia z psychofagiem.

Bella | 2013-06-02

Jak bardzo nasza emocjonalna głowa znosi nas samych na manowce i jak bardzo potem cierpimy.Jak ważna jest głowa rozsądna która powinna zawsze nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe.

Nefer | 2014-06-02

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku