Okładka książki Moje dwie głowy

Sowa
typ
papier
Bella Grek
8,38 (13 ocen i 5 opinii)
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Maniana | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Potrzebowałam tej książki właśnie teraz, gdy po kilku latach tkwienia w chorym związku od wielu miesięcy nieudolnie próbowałam z niego wyjść. To nie jest łatwe - przypomina walkę na śmierć i życie o samą siebie o zdrowie psychiczne. Przemoc psychiczna niszczy dzień po dniu, niewidzialnie poprzez manipulację, utratę sił, wiary w siebie. W książce znalazłam cenne informacje dotyczące moich własnych emocji, zobaczyłam jak mną manipulowano, dowiedziałam się jakie moje cechy sprawiły, że nie obroniłam się przed przemocą. Ważna lektura.Czytanie przez rok literatury fachowej nie dało mi tyle sił co pochłoniecie tej książki - będącej zapisem czyjegoś życia z psychofagiem.

MLB | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

To rewelacyjna książka.
Jej dodatkowa wartość polega na tym, że napisała ją ofiara psychopaty. Ofiara, która zdobyła dużą wiedzę na temat zaburzeń osobowości, charakteropatii, schematów, przyczyn i skutków uzależnienia od zaburzonej osoby, procesu wychodzenia z uzależnienia.
Terapia w ujęciu ofiary - nic dziwnego, że książkę tę polecają dobrzy psychoterapeuci swoim pacjentom - znają jej wartość.

Ankse | 2014-11-16

Książka genialna. Żadna terapia nie dała mi tyle co ta publikacja. Chyba wystarczy powiedzieć, że dzięki tej książce uwolniłam się emocjonalnie od faceta, który zatruł mi kawał życia. Teraz śmiać mi się chce z tej błazenady, którą nam zafundował i w którą ja wierzyłam. Polecam każdemu, kto żyje w toksycznym, chorym, wyniszczającym związku.
Ankse

Bella | 2013-06-02

Jak bardzo nasza emocjonalna głowa znosi nas samych na manowce i jak bardzo potem cierpimy.Jak ważna jest głowa rozsądna która powinna zawsze nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe.

IwonaM | 2014-10-08
Przeczytana: 02 października 2014

Świetna książka , dla tych wszystkich którzy podobne doświadczenia mają za sobą ale także jako ostrzeżenie. Pomaga spojrzeć na wszystko z dystansem , autorka w sposób dokładny opisuje mechanizmy działania toksycznego partnera. Pozycja obowiązkowa , dla wszystkich których ucieczka od potwora dopiero się zaczyna

Monika | 2015-02-25

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica