Okładka książki Moje dwie głowy

Polecamy

Opinie czytelników
Maniana | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Potrzebowałam tej książki właśnie teraz, gdy po kilku latach tkwienia w chorym związku od wielu miesięcy nieudolnie próbowałam z niego wyjść. To nie jest łatwe - przypomina walkę na śmierć i życie o samą siebie o zdrowie psychiczne. Przemoc psychiczna niszczy dzień po dniu, niewidzialnie poprzez manipulację, utratę sił, wiary w siebie. W książce znalazłam cenne informacje dotyczące moich własnych emocji, zobaczyłam jak mną manipulowano, dowiedziałam się jakie moje cechy sprawiły, że nie obroniłam się przed przemocą. Ważna lektura.Czytanie przez rok literatury fachowej nie dało mi tyle sił co pochłoniecie tej książki - będącej zapisem czyjegoś życia z psychofagiem.

MLB | 2014-08-17
Na półkach: Polecane, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

To rewelacyjna książka.
Jej dodatkowa wartość polega na tym, że napisała ją ofiara psychopaty. Ofiara, która zdobyła dużą wiedzę na temat zaburzeń osobowości, charakteropatii, schematów, przyczyn i skutków uzależnienia od zaburzonej osoby, procesu wychodzenia z uzależnienia.
Terapia w ujęciu ofiary - nic dziwnego, że książkę tę polecają dobrzy psychoterapeuci swoim pacjentom - znają jej wartość.

Bella | 2013-06-02

Jak bardzo nasza emocjonalna głowa znosi nas samych na manowce i jak bardzo potem cierpimy.Jak ważna jest głowa rozsądna która powinna zawsze nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe.

ToyadMordovnick | 2014-09-22

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku