Okładka książki Moje dwie głowy

Polecamy

Opinie czytelników
Maniana | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Potrzebowałam tej książki właśnie teraz, gdy po kilku latach tkwienia w chorym związku od wielu miesięcy nieudolnie próbowałam z niego wyjść. To nie jest łatwe - przypomina walkę na śmierć i życie o samą siebie o zdrowie psychiczne. Przemoc psychiczna niszczy dzień po dniu, niewidzialnie poprzez manipulację, utratę sił, wiary w siebie. W książce znalazłam cenne informacje dotyczące moich własnych emocji, zobaczyłam jak mną manipulowano, dowiedziałam się jakie moje cechy sprawiły, że nie obroniłam się przed przemocą. Ważna lektura.Czytanie przez rok literatury fachowej nie dało mi tyle sił co pochłoniecie tej książki - będącej zapisem czyjegoś życia z psychofagiem.

MLB | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

To rewelacyjna książka.
Jej dodatkowa wartość polega na tym, że napisała ją ofiara psychopaty. Ofiara, która zdobyła dużą wiedzę na temat zaburzeń osobowości, charakteropatii, schematów, przyczyn i skutków uzależnienia od zaburzonej osoby, procesu wychodzenia z uzależnienia.
Terapia w ujęciu ofiary - nic dziwnego, że książkę tę polecają dobrzy psychoterapeuci swoim pacjentom - znają jej wartość.

Ankse | 2014-11-16

Książka genialna. Żadna terapia nie dała mi tyle co ta publikacja. Chyba wystarczy powiedzieć, że dzięki tej książce uwolniłam się emocjonalnie od faceta, który zatruł mi kawał życia. Teraz śmiać mi się chce z tej błazenady, którą nam zafundował i w którą ja wierzyłam. Polecam każdemu, kto żyje w toksycznym, chorym, wyniszczającym związku.
Ankse

Bella | 2013-06-02

Jak bardzo nasza emocjonalna głowa znosi nas samych na manowce i jak bardzo potem cierpimy.Jak ważna jest głowa rozsądna która powinna zawsze nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe.

IwonaM | 2014-10-08
Przeczytana: 02 października 2014

Świetna książka , dla tych wszystkich którzy podobne doświadczenia mają za sobą ale także jako ostrzeżenie. Pomaga spojrzeć na wszystko z dystansem , autorka w sposób dokładny opisuje mechanizmy działania toksycznego partnera. Pozycja obowiązkowa , dla wszystkich których ucieczka od potwora dopiero się zaczyna

Małgorzata | 2014-11-04
Przeczytana: 09 listopada 2014