Halo? Służba Graniczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
PRL, Służba Graniczna, Granica, MON, Wojsko
Filip91

Książka Henryka Piecucha, pułkownika, który przez wiele lat służył w Wojskach Ochrony Pogranicza, później w Straży Granicznej jest zbiorem krótkich opowiadań ukazujących codzienne życie żołnierzy WOP tropiących przemytników oraz osoby nielegalnie przekraczające zachodnią i południowo-zachodnią granicę Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, ale również niosących pomoc zbłąkanym turystom. Przygody...

Przygody w nich opisane często mogą się wydawać nieprawdopodobne, jednak zawsze kończą się szczęśliwie, będąc dowodem idealistycznego obrazu nieprzekupnego i zawsze czujnego wopisty stojącego na straży granic ludowej ojczyzny.
Książka jest godna polecenia zwłaszcza w dzisiejszych realiach strefy Schengen przypominając, że przekroczenie granicy nie zawsze było tak łatwe jak obecnie.

źródło okładki: Praca własna

monadia | 2018-05-06