Itch. Mieszanka wybuchowa

Okładka książki Itch. Mieszanka wybuchowa Simon Mayo
Okładka książki Itch. Mieszanka wybuchowa
Simon Mayo Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Itch (tom 3) fantasy, science fiction
Itch (tom 3)
Itchcraft
Zielona Sowa
2015-04-29
2015-04-29
Patryk Gołębiowski

Na półkach: , , , , , , ,

Wow.
Niestety ostatni tom trylogii o Itchu.
Książka była niesamowita.
Było mnóstwo intryg, przygód i ekscytujących momentów.
Ja bardzo lubię chemię, więc ta książka był dla mnie niezwykła. Chciałabym więcej takich.
Gorąco polecam.

Wow.
Niestety ostatni tom trylogii o Itchu.
Książka była niesamowita.
Było mnóstwo intryg, przygód i ekscytujących momentów.
Gorąco polecam.

"Dwadzieścia metrów nad miejscem wybuchu powstała mała chmura w kształcie grzyba. Na ich oczach przemieszczała się i zmieniała kierunek..."

Intrygująca szata graficzna okładek serii "Itch" zachęca do zapoznania się z treścią książek. I nie zawiodłam się, czyta się je lekko i przyjemnie, nie ma mowy o nudzie. Bardzo dobra rozrywka czytelnicza. Energetyzujące powieści z gatunku fantastyki z elementami sensacji. A tom trzeci równie wciągający co poprzednie. Spodobało mi się szybkie prowadzenie fabuły, mnóstwo ciekawych akcji i niespodziewanych zdarzeń, przez co napięcie czytelnicze rosło. Mamy samozapalające się banknoty, wybuchające bomby, morderstwa, śledztwa, demonstracje i napromieniowania. Wielość miejsc akcji - kopalnia, statek, miasta, pod wodą - wzbogaca powieść o elementy tajemniczości i zaskoczenia. Bohaterowie ciekawi, różnorodni, łatwo się z nimi zaprzyjaźnić i śledzić ich książkowe losy. Sporo kolorytu wnoszą drugoplanowe postaci. Dialogi niewymuszone, młodzieżowe, z dawką dobrego humoru. Atrakcyjna i nietypowa forma podawania wiedzy z chemii, można ją polubić w takim wydaniu. Warto podkreślić dużą wyobraźnię i kreatywność autora. Szkoda rozstawać się z sympatycznymi bohaterami i ich przygodami. To bardzo dobra propozycja czytelnicza dla młodzieży. Choć i ja miło spędziłam czas z tą wybuchową i silnie promieniotwórczą książką. ;) A jakie niebezpieczeństwa grożą Itchowi w trzecim tomie? Sprawdźcie sami! :)
bookendorfina.blogspot.com

Trzecia część niezwykle intrygującej i zaskakującej powieści sensacyjnej dla młodzieży. Itch, zafascynowany chemią czternastolatek, spoglądał już nie raz śmierci w oczy.

Simon Mayo – jeden z najpopularniejszych brytyjskich prezenterów radiowych. W Radio 2 prowadzi Drivetime, którego częścią jest Radio 2 Book Club (Kącik Czytelnika Radio 2). Jest współprowadzącym programu Kermode and Mayo’s Film Review w BBC Radio 5 Live. Mieszka w Londynie.

Lekko i prosto napisana książka, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Najlepsza część z serii przygód Itcha! Już sama okładka wywołuje ekscytację i chęć zagłębienia się w fabułę. A uwierzcie mi, że jest ona prześwietna. No po prostu takie młodzieżówki powinno się pisać. Muszę wspomnieć jeszcze o licznych zwrotach akcji. Ogólnie dzieje się bardzo dużo i ciężko jest przestać czytać, a jak już dojdzie się do końca, to chce się tylko płakać, bo nie ma kolejnej części i nie wiadomo, czy będzie.

Itch to zwykły chłopak, który ma niezwykłe hobby – kolekcjonuje pierwiastki układu okresowego. I wpada przy tym w poważne tarapaty. Tym razem Itch zmaga się z zagadką wybuchających banknotów i zniszczonych zabytków. I wpada prosto w pułapkę. Chłopak zdaje sobie sprawę, że jemu i jego najbliższym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi odnaleźć swojego największego wroga, który pragnie zemsty… [opis pochodzi ze strony Lubimy Czytać]

Nie przepadam za bardzo za chemią. Nie rozumiem tych wszystkich wiązań, nie wiem, jakie skróty mają dane pierwiastki i gdzie znajdują się one w układzie okresowym pierwiastków. Na szczęście w książce Itch. Mieszanka wybuchowa nie jest potrzebna taka wiedza, gdyż wszystko dostajemy podane na tacy.

Itch to nastolatek z bardzo oryginalnym zainteresowaniem (jak na jego wiek),mianowicie pasjonuje się chemią, dokładniej mówiąc: zbiera pierwiastki. Ma ich już bardzo dużo. Jest bardzo wysokim nastolatkiem. Niestety nie może cieszyć się spokojnym życiem. Nie dość, że w szkole nie ma przyjaciół i znęcają się nad nim dwie osoby, to odkrywa pierwiastek, który zrobi niemałe zamieszanie. W tej części ma jeszcze niebezpieczniejsze zadanie do wykonania. Czy się jemu uda? Czy wyjdzie cało?

Reasumując, bardzo polecam ten utwór jak i wcześniejsze części. Są to bardzo dobrze napisane młodzieżówki, które uczę wielu ważnych wartości. Mnie się bardzo spodobały. Dziękuję wydawnictwu Zielona Sowa za przekazanie książki do recenzji.

Tytuł: Itch. Mieszanka wybuchowa
Oprawa: miękka
Liczba stron: 464
Data wydania: 29.04.2015
ISBN: 978-83-7983-127-2

• Bez których nie umiem żyć
  • Młodzieżówki
  • Przeczytane przez syna 2017