Dzień przesilenia

Wydawnictwo: Wydaje.pl
Stan wojenny, historia, życie.
literatura faktu

Na fali entuzjazmu, a nawet euforii poddani przedstawiali swoim władcom rosnące z dnia na dzień roszczenia, a każda odrobina większej wolności ośmielała ludzi i procentowała natychmiast wzrostem materialnych oczekiwań. W ten sposób zapisał się w historii naszego kraju 1981 rok, obfitujący w strajki i protesty, niosące lawinę żądań, nie tylko płacowych, ale również presji na zadośćuczynienie krzywdom, będących plonem arogancji komunistycznej władzy. Taki obraz jawił się z perspektywy politycznego establishmentu i był to prawdziwy obraz kraju, tyle tylko, że dość jednostronny. Pod rozpolitykowaną, wierzchnią warstwą społecznych nastrojów toczyło się życie, choć zwykłe to jakże barwne i jakie ciekawe.

Aleksandra88 | 2016-03-22