Księga Ezechiela : tłumaczenie i komentarz

Tłumaczenie: Ryszard Rumianek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Livre d'Ezechiel : traduction et commentaire
religia
Czytam

Tytułowy Ezechiel zaliczany jest do proroków większych. Żył i działał w VI w. przed Chrystusem, w okresie niewoli babilońskiej. Z punktu widzenia literackiego Księga Ezechiela jest dziełem bardzo różnorodnym. To, że księga jest rzadko cytowana w Nowym Testamencie w sposób bezpośredni, nie znaczy że nie była ważna dla jego autorów. Z tej starotestamentalnej księgi proroctw wynika przesłanie, że naród może przetrwać tylko wtedy, gdy wyciąga wnioski z przeszłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

źródło okładki: Zdjęcie autorskie