Zgłosuj na książki roku 2017

Z Fatimą w przyszłość FUNDAMENT

Wydawnictwo: Apostolicum
religia
NeverSayNever

Sekretariat Fatimski Orędzie fatimskie to najważniejsze przesłanie z nieba. Stanowi ono temat analiz naukowych w ośrodkach badawczych na całym świecie. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Sekretariat Fatimski działający przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Badania nad treścią orędzia fatimskiego rozpoczęły się tu już w latach sześćdziesiątych XX w., a dwadzieścia lat później...

Sekretariat Fatimski
Orędzie fatimskie to najważniejsze przesłanie z nieba. Stanowi ono temat analiz naukowych w ośrodkach badawczych na całym świecie. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Sekretariat Fatimski działający przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Badania nad treścią orędzia fatimskiego rozpoczęły się tu już w latach sześćdziesiątych XX w., a dwadzieścia lat później osiągnęły wymiar międzynarodowy. Była to zasługa ks. Mirosława Drozda SAC - kustosza sanktuarium, człowieka, którego uważano za największego znawcę i propagatora orędzia fatimskiego w świecie, a także stróża licznych jego tajemnic. Kiedy w 2007r. odszedł on na wieczną służbę przy boku Maryi, pozostawił grono współpracowników, którym powierzył kontynuację fatimskiego apostolatu.

Sekretariat Fatimski stawia sobie na najbliższe lata dwa zadania. Z jednej strony pragnie szerzyć i teologicznie pogłębiać nabożeństwo pierwszych sobót, z drugiej zajmuje się przygotowaniem i prowadzeniem Wielkiej Nowenny Fatimskiej przed stuletnią rocznicą objawień, która przypada w 2017r.

źródło okładki: Internet

NeverSayNever | 2013-06-29