NewConnect Rynek giełdowy dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wydawnictwo: CeDeWu
newconnect, giełda, firma
biznes, finanse

Alternatywny system obrotu NewConnect został uruchomiony w 2007 roku przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, by umożliwić pozyskanie zasileń finansowych o charakterze udziałowym większej liczbie podmiotów gospodarczych. Regulacje rynku alternatywnego NewConnect uwzględniają potrzeby oraz oczekiwania małych i średnich przedsiębiorstw dla których - ze względu na procedury i koszty - rynek regulowany jest trudno dostępny.

Tematyka publikacji wpisuje się w nurt najbardziej aktualnych zagadnień, związanych z perspektywami rozwoju polskiego rynku papierów wartościowych. Autorka niniejszego opracowania postawiła sobie za cel:

- Przedstawienie i usystematyzowanie obecnego stanu wiedzy o rynkach alternatywnych w Europie.

- Analizę uregulowań prawnych i organizacyjnych alternatywnego systemu obrotu NewConnect.

- Analizę i ocenę funkcjonowania alternatywnego systemu obrotu NewConnect w latach 2007-2011.

- Przedstawienie determinant i scenariuszy rozwoju alternatywnego systemu obrotu NewConnect.

Książka "NewConnect - rynek giełdowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Systematyka, organizacja, perspektywy rozwoju" kierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematyką rynku finansowego. Zaprezentowane w publikacji rozważania teoretyczne oraz treści o charakterze praktycznym mogą stać się inspiracją do dalszych badań dla środowiska akademickiego, a dla przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz studentów cennym źródłem informacji.

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu, 2013

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/8972/