Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu

Wydawnictwo: Infoinwestor.pl
biznes, finanse

W książce "Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu", autor i dobrze znany wykładowca prowadzący szkolenia na temat inwestowania, Robert Miner, umiejętnie przedstawia każdy aspekt praktycznego planu inwestycyjnego - od otwarcia do zamknięcia pozycji - który opracował w czasie swojej błyskotliwej ponad dwudziestoletniej kariery. W rezultacie powstała kompletna metoda inwestowania, która pozwala na przeprowadzanie niezawodnych inwestycji na różnych rynkach oraz w różnych przedziałach czasowych.

Dzięki tej książce, która stanowi przewodnik, szybko można nauczyć się, jak rozpoznawać okazje do zainwestowania z wysokim prawdopodobieństwem sukcesu, wyznaczać dokładna cenę otwarcia pozycji i cenę zlecenia obronnego stop-loss oraz zarządzać pozycją do momentu jej zamknięcia. Przedstawia, w jaki sposób cztery kluczowe czynniki, do których należy momentum w podwójnych przedziałach czasowych, formacja, cena i punkt czasowy, mogą umożliwić osiągnięcie zysków z inwestycji.

źródło okładki: http://www.infoinwestor.pl/

moneygrabbing | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Książka dla maniaków inwestowania technicznego. Bardzo wiele przykładów. Jednakże moja strategia uległa zmianie i obecnie stosuję analizę fundamentalną połączoną z prostym systemem więc szkoda czasu na czytanie czego co i tak nie wykorzysta. Raczej ciężko się ją czyta w porównaniu do innych książek z tego gatunku. Jak już nie masz co czytać i szukasz nowych technik spekulacji to możesz zajrzeć po tę pozycję w innym przypadku raczej nie. Są lepsze książki.

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 listopada 2013

jestem osobą, która lubuje się w Elliocie i geometrii ceny (czas dla mnie jest mniej istotny) i jeśli przyszłego czytelnika także to kręci, to jest to pozycja obowiązkowa. Autor z wieloletnim doświadczeniem w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, krok po kroku, jak zawierać transakcje przy jego metodzie. Dodam jeszcze, że używa on oscylator DTOsc, który bez problemu można znaleźć i włożyć do MT4. Sam go używam. Książkę przeczytałem rok temu w 2013 i cały czas mam ją w głowie. Jeszcze raz przypomnę, że książka przeznaczona jest dla ludzi Elliotta i geometrii. Polecam.

| 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, Giełda
Przeczytana: 20 czerwca 2013

ciężkostrawna, spekulacja jest prostsza .. ;)