Poemat Boga-Człowieka. Księga pierwsza. Przygotowanie

Okładka książki Poemat Boga-Człowieka. Księga pierwsza. Przygotowanie Maria Valtorta
Okładka książki Poemat Boga-Człowieka. Księga pierwsza. Przygotowanie
Maria Valtorta Wydawnictwo: Vox Domini religia
religia
Il Poema dell'Uomo-Dio
Vox Domini
1998-01-01
1998-01-01
Anna Mintowt-Czyż

Polecam! Dzieło nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez Kościół, ale kto choć zacznie czytać ten zrozumie. Gdy Pan Jezus nauczał też nie był zatwierdzony przez Kościół. Kto ma otwarte serce właściwie rozpozna.

Książka stanowi niezwykle sugestywny i szczegółowy zapis życia Mesjasza i jego Matki (tudzież innych osób znanych z kart Ewangelii) od momentu pojawienia się na świecie Maryi. Poszczególne opisywane w niej zdarzenia stanowią zapis doświadczeń mistycznych autorki.

Ogromna szczegółowość pozwala uporządkować sobie w głowie całą ewangeliczną opowieść. Oprócz zdarzeń i ich wytłumaczenia mamy opis przyrody w każdej ze scen, opis pogody, opis zapachów. Słowem każdą scenę można nie tylko szczegółowo zobaczyć oczyma wyobraźni ale też poczuć zapach otoczenia, w jakim się rozgrywa, odczuć warunki atmosferyczne, które akurat panują.

Tak na prawdę, to po przeczytaniu tej książki (myślę o pierwszej książce z serii) dopiero naprawdę pokochałam i zrozumiałam Boże Narodzenie, święto Trzech Króli i szereg innych zdarzeń z początków życia Jezusa.

Dla osób wierzących (Katolików) ważna książka, która porusza i ogromnie ożywia wiarę na długie miesiące, pomaga stać się lepszym człowiekiem - ale radzę kupić sobie najpierw część I, potem stopniowo kolejne, a nie wszystkie od razu, żeby się nie okazało, że do końca ciężko dojść. Książka do czytania na lata, wracania do niej - dlatego lepiej ja kupić a nie pożyczać. Najlepiej sięgnąć do niej przed Bożym Narodzeniem.

Przeczytana cała seria.

Przeczytana cała seria.

• L. obca
  • Przestrzeń wiary
  • Czytane na raz, trudno sie oderwać
  • Religia
  • Religia