Poemat Boga-Człowieka. Księga pierwsza. Przygotowanie

Vox Domini
Il Poema dell'Uomo-Dio
religia
Anna Mintowt Czyż

Polecam! Dzieło nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez Kościół, ale kto choć zacznie czytać ten zrozumie. Gdy Pan Jezus nauczał też nie był zatwierdzony przez Kościół. Kto ma otwarte serce właściwie rozpozna.

Książka stanowi niezwykle sugestywny i szczegółowy zapis życia Mesjasza i jego Matki (tudzież innych osób znanych z kart Ewangelii) od momentu pojawienia się na świecie Maryi. Poszczególne opisywane w niej zdarzenia stanowią zapis doświadczeń mistycznych autorki.

Ogromna szczegółowość pozwala uporządkować sobie w głowie całą ewangeliczną opowieść. Oprócz zdarzeń i ich...

Przeczytana cała seria.

Maria Valtorta, Włoszka przez wielu uważana za mistyczkę i wizjonerkę żyjąca w latach 1897-1961, choć wydawać by się to mogło niewiarygodnym, zapisała około 15 tys. stron liniowanych zeszytów. Dokładnie z tego powodu nazwana została „Piórem Pana”. Około 2/3 jej pisarskiej spuścizny stanowi monumentalne dzieło opowiadające życie Jezusa zatytułowane Poemat Boga-Człowieka....

• 2014
  • L. obca
  • Przestrzeń wiary
  • Czytane na raz, trudno sie oderwać
  • Religia
  • Religia