Kresy. Najpiękniejsze miejsca i budowle

Książka jest przypisana do serii/cyklu "IMAGINE". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dragon
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kresy
albumy
scarlett_6

Kresy Wschodnie – Ukraina, Białoruś i Litwa – to miejsca, gdzie rodziła się wielka polska kultura. Tutaj wyrósł Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Kresy inspirowały twórczość Henryka Sienkiewicza, Elizy Orzeszkowej i Czesława Miłosza. Kwitnący wiosną step na podolskim czarnoziemie, meandry Dniestru majestatycznie toczącego wody ku Morzu Czarnemu, klekot bocianów na nadniemeńskich łąkach, szlachetni rycerze walczący niezłomnie za wiarę i ojczyznę – taki, ukształtowany przez wielką literaturę narodową, obraz kresów funkcjonuje w wyobraźni współczesnych Polaków.

Mimo nieubłaganego upływu czasu i przeminięcia wielu pokoleń oraz nieodwracalnych zmian politycznych i społecznych, Kresy Wschodnie nadal stanowią ważny element świadomości narodowej Polaków. Poznając historię naszej ojczyzny, uświadamiamy sobie, że wiele ważnych dla nas wydarzeń wiąże się z wschodnimi terenami Rzeczpospolitej.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/222

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/222