Księga Duchów - Spirytualistyczna Filozofja

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Towarzystwo Oświatowe Natalia
Księga Duchów - Spirytualistyczna Filozofja
Hekate

-Zasady spirytyzmu i praw moralnych z niego wynikających.
-Istnienie duchów.
-Ich stosunek do ludzi.
-O nieśmiertelności duszy.
-O obecnem i przyszłem życiu człowieka.

Eyck | 2016-02-16

Te wydanie to jest jakaś kpina. Za autora książki podaje się autora okładki (wyglądającej jak kolejna płyta Iron Maiden) L. Kacprzaka co jest kłamstwem. Autorem jest XIX spirytualista Alan Kardec.

Hekate | 2013-07-20
Przeczytana: 10 lipca 2013

Przyznam że kupiłam tą książkę bo zaciekawiła mnie okładka.
Czego się spodziewałam? Pewnie jakiś lekkich opowiastek o zamkowych upiorach i nawiedzonych domach.
Kiedy przekartkowałam książkę zauważyłam że nie tylko okładka ma z metalem sporo wspólnego. A może ktoś wpadł na świetny pomysł przytoczenia 'strasznych historii' w których genezę mają niektóre bardziej lub mniej znane utwory?
Niestety - nic z tych rzeczy...
Początkowo autor udawania istnienie duchów tym że nie można udowodnić ich nieistnienia. Reszta książki to obszerny...wywiad z duchem.
Owy wywiad wlecze się i wlecze a 'duch' prawi jakieś życiowe morały z zakresu chrześcijańsko-spirytystycznego.
Język bardzo nieudolnie stylizowany na dzieła Crowley'a co raczej irytuje niż tworzy klimat.
Oprawa graficzna na poziomie 5-latka bawiącego się okładkami różnych zespołów w 'Paincie'.
No i nigdy nie przestanie mnie dziwić po co w ogóle tam te wszystkie arty z zespołów.
Ani to związku nie ma, ani do całości nie pasuje ani nawet na...