Jak można było o tym nie pomyśleć?

Tłumaczenie: Jolanta Kubrak
Wydawnictwo: Rebis
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Why Didn't I Think of That?
myślenie
poradniki
Ordo_Library

To książka, która uczy nas myśleć o tym, jak myślimy. Wszyscy myślimy, ale żeby nasz proces myślenia był uporządkowany, harmonijny, zdyscyplinowany i twórczy, musimy (i możemy!) nad nim pracować. Dlatego Charles McCoy proponuje nam profesjonalnie prowadzoną gimnastykę intelektu. Pokazuje przy tym nie tylko, jak unikać błędów i schematów w rozumowaniu, ale także w jaki sposób twórczo wykorzystywać rozmaite możliwości naszego umysłu: jak mądrze słuchać intuicji, uważnie obserwować, jak odwoływać się do wyobraźni, jak posługiwać się empatią i jak prowadzić wewnętrzny dialog. Wszystko po to, żebyśmy mogli skuteczniej się uczyć, skuteczniej pracować i skuteczniej spełniać swoje marzenia.

Artykuły Charlesa W. McCoya Juniora, sędziego Sądu Rejonowego Los Angeles i Sądu Najwyższego Stanu Kalifornia, ukazują się w czasopismach prawniczych w całym kraju. Charles W. McCoy jest adiunktem Pepperdine University School of Law i Southwestern University School of Law

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2003

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Sowia | 2015-03-08
Przeczytana: 08 marca 2015

Ciężko mi się czytało ten poradnik. Nie zmusił mnie do myślenia, nie wspominając o zmianach w moim sposobie rozumowania. Uważam, że w czasach ogólnie dostępnych i łatwych do uzyskania informacji pan powinien się douczyć z astronomii. Nie podobały mi się również przykłady wojenne. Wojna nie wiąże się z myśleniem tylko z zabijaniem.

liaison | 2017-07-09
Przeczytana: 1997 rok