Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Ewa Nicewicz-Staszowska
Wydawnictwo: Bona
Mattia e il nonno
joly_fh

Druga książka dla dzieci autorstwa Roberta Piuminiego. Refleksyjna, ale pełna radości, kolorów i humoru opowieść o nieuchronnym żegnaniu się z bliskimi. Maciusiowi umiera dziadek. Chłopiec, nie chcąc pogodzić się z nagłą stratą, odbywa z nim w wyobraźni długi spacer. W miarę upływu czasu i kolejnych przygód chłopiec staje się coraz większy, a dziadek kurczy się do rozmiarów ołowianego...

Druga książka dla dzieci autorstwa Roberta Piuminiego.

Refleksyjna, ale pełna radości, kolorów i humoru opowieść o nieuchronnym żegnaniu się z bliskimi. Maciusiowi umiera dziadek. Chłopiec, nie chcąc pogodzić się z nagłą stratą, odbywa z nim w wyobraźni długi spacer. W miarę upływu czasu i kolejnych przygód chłopiec staje się coraz większy, a dziadek kurczy się do rozmiarów ołowianego żołnierzyka. Na koniec zaś dziadek podstępem przenosi się do serca chłopca, by pozostać z nim na zawsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Bona, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/60/Macius-i-dziadek