Wielka księga przygód. Muminki

Seria: Wielka księga
Wydawnictwo: Egmont Polska
Nefferi

Wielka Księga przygód. Muminki to zbiór opowieści o perypetiach najbardziej znanych trolli na świecie. Poznaj świat Muminków i przeżyj niezwykłe przygody w towarzystwie ulubionych bohaterów. Co straszy w starej kopalni, którą odkryli Muminek i Ryjek? Jak się zakończyła nocna wyprawa przyjaciół do dzikiego lasu? Dlaczego Panna Migotka odrzuciła propozycje pracy w cyrku? Zabawne, ciepłe i mądre opowiadania o Muminkach zainteresują nie tylko najmłodszych czytelników.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl

Matylda P | 2018-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

(Czytane wiele, wiele lat temu w innej oprawie graficznej)

Muminków nigdy nie lubiłam. Dziwne stwory ze swoimi dziwnymi zwyczajami ... Czasem widywałam je w telewizji w porze wieczorynki, ale jakoś bajka nigdy mnie nie zaciekawiła. Jako małe dziecko zupełnie nie wiedziałam jak można lubić takie historie i tak wykreowany świat. Aż pewnego dnia chyba w 3 klasie podstawówki "z braku laku" wypożyczyłam z biblioteki "Kometę nad Doliną Muminków" i .... przepadałam. Potem tylko pochlanialam kolejne tomy. Wciągnął mnie bez reszty ten dziwny świat z niebieskim domkiem i śmiesznymi istotami. Jako dorosły człowiek odbieram książkę już zupełnie inaczej, ale czytając córeczce widzę, że jej również się podoba i to jest dla mnie najlepsza argumentacja, by przygody Muminków polecić kolejnym pokoleniom młodych czytelników