Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona t. 1

typ
papier
10 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona". Ten starożytny, uniwersalny traktat, dzięki tłumaczeniu Swamiego Vanktesanandy czytelny dla współczesnego odbiorcy, to swoiste opus magnum wiedzy jogicznej. Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze rzeczywistości. To...

Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze rzeczywistości. To z jednej strony opowieść o mędrcach, królach, demonach, ponadnaturalnych mocach, a nawet podróżach w czasie, z drugiej strony odpowiedź na zgoła najważniejsze pytania: czym jest umysł? Czym jest życie? Co jest rzeczywiste? Kim jestem?
Już samo uważne śledzenie narracji i wątków tego woluminu powoduje, że zaczynamy gimnastykować dotychczasowe pojmowanie otaczającego nas świata i otwierać się na nowe. To ewenement, swoista wizytówka tej książki: wciągająca narracja pełna przygód i soczystych dialogów skonstruowana tak by stać się jogą dla intelektu, dla umysłu, pozwalająca wniknąć w istotę duchowej przestrzeni.
Na całość składa się sześć rozdziałów: o beznamiętności, postępowanie poszukującego na ścieżce, o stworzeniu, o istnieniu, o rozwiązaniu wszechświata, o wyzwoleniu.
Nie wiadomo kiedy to przekazywane z ust do ust podanie zostało spisane po raz pierwszy, bez wątpienia jednak ta starożytna wiedza pozostaje zdumiewająco aktualna i stanowi pozycję wręcz obowiązkową dla praktykujących wszelkie ścieżki samorozwoju.
Niniejszy tom został przetłumaczony z sanskrytu na angielski przez Swamiego Venktesanandę, a wyzwania tłumaczenia na język polski podjął się Leszek Krupa, anglista od lat regularnie medytujący co maksymalizuje wierność treściom Joga Vasisthy.
Tom 1 mimo iż jest początkiem cyklu stanowi zamkniętą całość.

źródło opisu: http://jojoga.pl/joga/205-joga-vasisthy-rzeczywistosc-wyzwolona.html

źródło okładki: http://www.joga-joga.pl/pl147/teksty1214/joga_vasi...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Nasayene | 2015-05-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

!!!!!!!!!!!

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica