Okładka książki Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona t. 1

typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona". Ten starożytny, uniwersalny traktat, dzięki tłumaczeniu Swamiego Vanktesanandy czytelny dla współczesnego odbiorcy, to swoiste opus magnum wiedzy jogicznej. Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze…rzeczywistości. To z j...

Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze…rzeczywistości. To z jednej strony opowieść o mędrcach, królach, demonach, ponadnaturalnych mocach, a nawet podróżach w czasie, z drugiej strony odpowiedź na zgoła najważniejsze pytania: czym jest umysł? Czym jest życie? Co jest rzeczywiste? Kim jestem?
Już samo uważne śledzenie narracji i wątków tego woluminu powoduje, że zaczynamy gimnastykować dotychczasowe pojmowanie otaczającego nas świata i otwierać się na nowe. To ewenement, swoista wizytówka tej książki: wciągająca narracja pełna przygód i soczystych dialogów skonstruowana tak by stać się jogą dla intelektu, dla umysłu, pozwalająca wniknąć w istotę duchowej przestrzeni.
Na całość składa się sześć rozdziałów: o beznamiętności, postępowanie poszukującego na ścieżce, o stworzeniu, o istnieniu, o rozwiązaniu wszechświata, o wyzwoleniu.
Nie wiadomo kiedy to przekazywane z ust do ust podanie zostało spisane po raz pierwszy, bez wątpienia jednak ta starożytna wiedza pozostaje zdumiewająco aktualna i stanowi pozycję wręcz obowiązkową dla praktykujących wszelkie ścieżki samorozwoju.
Niniejszy tom został przetłumaczony z sanskrytu na angielski przez Swamiego Venktesanandę, a wyzwania tłumaczenia na język polski podjął się Leszek Krupa, anglista od lat regularnie medytujący co maksymalizuje wierność treściom Joga Vasisthy.
Tom 1 mimo iż jest początkiem cyklu stanowi zamkniętą całość.

Gdzie kupić?
Sklep