Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona t. 1

Swami Venktesananda, Leszek Krupa
योग-वासिष्ठ
joga, indie,
religia

"Joga Vasisthy. Rzeczywistość wyzwolona". Ten starożytny, uniwersalny traktat, dzięki tłumaczeniu Swamiego Vanktesanandy czytelny dla współczesnego odbiorcy, to swoiste opus magnum wiedzy jogicznej. Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze rzeczywistości. To...

Powstała kilka tysięcy lat temu, a spisana kilkaset przed Chrystusem, Joga Vasisthy to imponujący pod względem treści i sposobu przekazu jeden z najstarszych traktatów o naturze rzeczywistości. To z jednej strony opowieść o mędrcach, królach, demonach, ponadnaturalnych mocach, a nawet podróżach w czasie, z drugiej strony odpowiedź na zgoła najważniejsze pytania: czym jest umysł? Czym jest życie? Co jest rzeczywiste? Kim jestem?
Już samo uważne śledzenie narracji i wątków tego woluminu powoduje, że zaczynamy gimnastykować dotychczasowe pojmowanie otaczającego nas świata i otwierać się na nowe. To ewenement, swoista wizytówka tej książki: wciągająca narracja pełna przygód i soczystych dialogów skonstruowana tak by stać się jogą dla intelektu, dla umysłu, pozwalająca wniknąć w istotę duchowej przestrzeni.
Na całość składa się sześć rozdziałów: o beznamiętności, postępowanie poszukującego na ścieżce, o stworzeniu, o istnieniu, o rozwiązaniu wszechświata, o wyzwoleniu.
Nie wiadomo kiedy to przekazywane z ust do ust podanie zostało spisane po raz pierwszy, bez wątpienia jednak ta starożytna wiedza pozostaje zdumiewająco aktualna i stanowi pozycję wręcz obowiązkową dla praktykujących wszelkie ścieżki samorozwoju.
Niniejszy tom został przetłumaczony z sanskrytu na angielski przez Swamiego Venktesanandę, a wyzwania tłumaczenia na język polski podjął się Leszek Krupa, anglista od lat regularnie medytujący co maksymalizuje wierność treściom Joga Vasisthy.
Tom 1 mimo iż jest początkiem cyklu stanowi zamkniętą całość.

źródło opisu: http://jojoga.pl/joga/205-joga-vasisthy-rzeczywistosc-wyzwolona.html

źródło okładki: http://www.joga-joga.pl/pl147/teksty1214/joga_vasi...»

• Z jednym wyjątkiem
  • Fangirl
  • Widok z nieba
  • Głuchy telefon
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tajemnica domu Helclów

6,47 (36 ocen i opinii)
Głuchy telefon
Arne Dahl

7,6 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Nasayene | 2015-05-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

!!!!!!!!!!!

kakadu80 | 2015-02-17