Córy wiatru

Tłumaczenie: Tomasz Zydler
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Daughters of the Wind
Siuks

Jest to opowieść z pierwszej części podróży wokół świata. Statkiem był katamaran "Rehu Moana", a jego kapitan dr David rozpoczął żeglugę od wzięcia udziału w samotnych regatach przez Atlantyk. Załogę w podróży dookoła świata stanowiła jego żona Fiona i dwie córeczki. Gdy zaczynali podróż, jedna miała niewiele ponad rok, druga dwa i pół roku. Później, po dotarciu do Valparaiso, jeszcze jedna dorosła osoba uzupełniła załogę. Pozwoliło to Lewisowi na poczynienie bardzo ciekawych eksperymentów w żegludze bez kompasu po Pacyfiku. W zasadzie jednak książka jest opowieścią o rodzinie, sprawozdaniem z przygody, która z pewnością powoduje, iż wielu ludzi zazdrości Lewisom ich determinacji i odwagi.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie , 1971

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mamerkus | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

David Henry Lewis - człowiek legenda w środowisku wilków morskich, żył w latach 1917-2002 i było to życie zasługujące na ciekawą filmową biografię. Żeglarz-amator, podróżnik, lekarz, "the sailor who set out to see it all" (jak napisał o nim jeden z australijskich portali, po jego śmierci). W artykule tym czytamy, że Lewis był człowiekiem, który przeżył więcej przygód, niż ktokolwiek, ale będzie znany przede wszystkim ze swoich autorskich badań nad tradycyjnymi metodami nawigacji Polinezyjczyków. Czy ja wiem, ja go od tej pory będę raczej kojarzył jako gościa, który miał śmiałość powiedzieć dotychczasowemu życiu "fuck off" i zacząć realizować własne marzenia. No i nie bać się wciągnąć w ich realizację rodzinę. Wspaniała przygoda. Na forach internetowych David Lewis wymieniany jest wśród "top 10 inspirational sailors". Porządna nobilitacja, bo co innego branżowe uznanie, a co innego podziw zwykłych ludzi.

Sam Lewis o filozofii swoich przygód mówi w ten sposób (nie podejmuję się...

Tomasz Proć | 2018-02-12

Kiepksi jezyk to prawdopodobnie wina nieudolnego tlumaczenia. Natomiast sama historia i opis wydarzen wymuszają zwiezly jezyk. Dla mnie b dobra.

dacjan | 2016-05-31
Przeczytana: 2013 rok