Filozofia dla życia

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
filozofia i etyka
Mateusz Kuca

Niezwykła i jak dotąd jedyna rozmowa z profesorem Andrzejem Półtawskim, wybitnym filozofem, bliskim współpracownikiem Romana Ingardena, a prywatnie mężem doktor Wandy Półtawskiej i przyjacielem Jana Pawła II. Dzięki dociekliwości dziennikarza Krzysztofa Ziemca możemy poznać nie tylko historię życia tego wyjątkowego człowieka, ale też dowiadujemy się, czym jest nasza godność, co to znaczy być...

Dzięki dociekliwości dziennikarza Krzysztofa Ziemca możemy poznać nie tylko historię życia tego wyjątkowego człowieka, ale też dowiadujemy się, czym jest nasza godność, co to znaczy być dobrym człowiekiem, kto jest wolny, jak mężczyzna powinien kochać i co zrobić, żeby być szczęśliwym w małżeństwie.
Marek Maciejczak natomiast wprowadza nas w ulubioną krainę swojego mistrza, czyli w filozofię, i próbuje rozszyfrować, na czym polega wyjątkowość myśli Karola Wojtyły o człowieku.
Wanda Półtawska wciela się w rolę komentatora i uzupełnia toczącą się rozmowę o pewne osobiste, anegdotyczne zdarzenia, które filozofowi, jak to filozofowi… zdają się nieistotne.
Książka odsłania wiele nieznanych faktów i sytuacji związanych z najbliższymi Andrzeja Półtawskiego, w tym wiele historii rodzinnych związanych z Karolem Wojtyłą.

źródło opisu: www.edycja.pl

źródło okładki: www.edycja.pl

autofikcja | 2014-03-14

Wywiad z Panem Profesorem, który pokazuje, jakich mieliśmy i jeszcze mamy genialnych ludzi z pokolenia międzywojennego. Przede wszystkim nie zawahałbym się ani przez chwilę, po przeczytaniu tej książki, powiedzieć, że to mądry człowiek. To właściwie powinno wystarczyć za rekomendację do sięgnięcia po nią.

Marek | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Rozmowa nie dopowiedziana... tak komentowałem w trakcie lektury.Po zakończeniu pomyślałem, ale o co jeszcze należało zapytać ? Tekst jest wprowadzeniem w myśl Karola Wojtyły i tak naprawdę zaprasza do trudniejszych lektur.Zaprasza do myślenia. Profesor nie dopowiada a czytelnik może doczytać, może wybierać. To jest wielka wartość tej rozmowy.

debe1973 | 2017-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2017