Farmakologizacja Wojny. Historia narkotyków na polu bitwy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Marchi

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1991,strona,...»

Lemur80 | 2016-04-17

Tytuł mówi właściwie wszystko. Autor przybliża czytelnikowi problematykę nasycenia pola walki środkami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki), od starożytności po współczesność.

Nie jest to książka jedynie historyczna, jest ona przede wszystkim interdyscyplinarna. Pan Łukasz Kamieński wykorzystuje m.in. wątki socjologiczne, psychologiczne i filozoficzne, by spojrzeć na zagadnienie z szerszej perspektywy.

Pomyli się ten, który oceni tą książkę po tytule i mało ciekawej okładce. Owszem, to jest pozycja wręcz naukowa, ale jej treść przyswaja się łatwo i z zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że autorowi zdarza się nawiązywać nawet do popkultury (książki science-fiction), ale robi to w sposób rzetelny, a kontekst zacytowanych wypowiedzi jest w pełni usprawiedliwiony.

Wyśmienita książka, polecam każdemu, kto choć trochę jest zainteresowany tą tematyką.

talkingroot | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia