Janosik
Agnieczka

Opowieść o Janosiku - słynnym rozbójniku z gór. Ilustracje Krzysztof Dębowski.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-15

Przeglądałem ostatnio program telewizyjny i po raz kolejny na jednym z kanałów emitują serial "Janosik". Serial to zacny i warto go obejrzeć. Przy okazji przypomniałem sobie o książce z dzieciństwa o tym samym tytule co serial. Z tejże ładnej książeczki dowiedziałem się po raz pierwszy o zbójniku Janosiku i ta książka warta jest uwagi.
Tekst jest dziełem Krzysztofa Wierzbiańskiego, a bardzo dobre ilustracje Krzysztofa Dębowskiego. Książeczka jest ciekawie skonstruowana. Najpierw mamy stronę z tekstem, a następnie na kolejnych stronach cztery wybrane, ważne i kluczowe zdania są powtórzone oraz zilustrowane w postaci całostronicowego kolorowego rysunku. Tekst interesujący dla młodego odbiorcy, rysunki równie ciekawe. Całość przedstawia dużą wartość literacko-artystyczną i stanowi świetną propozycje dla młodego czytelnika. Ja takim młodym czytelnikiem też kiedyś byłem i bardzo lubiłem tę książkę.
Niezwykła i godna uznania. Na siedem gwiazdek zasługuje. Super książka, którą zatrzymałem...