Sztuka kreatywnego myślenia. Podnieś umysł na wyższy poziom

Tłumaczenie: Katarzyna Przybyłowicz
Wydawnictwo: Illuminatio
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Art of Smart Thinking
poradniki
joly_fh

Dr James Hardt, autor „Sztuki kreatywnego myślenia”, jest psychologiem i specjalistą od funkcjonowania mózgu, który w ciągu ostatnich 30 lat zyskał sławę wybitnego naukowca. Opatentowana przez niego technologia neurofeedbacku fal mózgowych, nazywana Procesem Biocybernaut, pozwala odwracać procesy starzenia mózgu i wywołuje przełomowe zmiany w sposobie myślenia i kreatywności. Dzięki treningom...

Opatentowana przez niego technologia neurofeedbacku fal mózgowych, nazywana Procesem Biocybernaut, pozwala odwracać procesy starzenia mózgu i wywołuje przełomowe zmiany w sposobie myślenia i kreatywności. Dzięki treningom dr. Hardta już ponad 4000 osób zwiększyło aktywność swoich fal alfa.

To fale mózgowe decydują o tym, jak każda świadoma istota doświadcza stanu istnienia. Według dr. Hardta większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z posiadania mózgowego konta bankowego o wartości „miliona dolarów”, ponieważ korzystają głównie tylko z dwóch z pięciu dostępnych rodzajów fal mózgowych. Posiadanie większej ilości fal alfa otwiera serce na radość, miłość, spokój, podwyższa IQ, obniża poziom lęku oraz poprawia zdolność Kreatywnego Myślenia.

źródło opisu: Wydawnictwo ILLUMINATIO Łukasz Kierus, 2013

źródło okładki: www.illuminatio.pl

shk | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron pomyślałem, że to właśnie temat na który czekałem. Niestety później było jedno wielkie rozczarowanie. Nie było nigdzie napisane, że ta książka to broszura reklamowa feedbacku.
Autor cały czas zachwala, że feedback rozwiąże wszystkie problemy, zwiększy IQ, rozwinie duchowość itp. Wystarczy tylko zapisać się na trening fal alfa. Brakowało mi tylko cennika na co piątej stronie. Sporo miejsca zajmują relacje osób które rozwiązały swoje problemy. Poza tym temat traktowany bardzo pobieżnie.

Ingenium | 2017-10-25
Przeczytana: 24 grudnia 2017