Kamulka84

Podręcznik akademicki dla studentów pedagogiki

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/62450/Pedagogika.-Podrecznik-akademicki

isabelle142 | 2014-06-12
Na półkach: Przeczytane, Studenckie
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Co ja bym bez tej książki poczęła! Z nieba wręcz mi spadła! Jak się okazało, pan doktor, z którym mam zajęcia, najwidoczniej czerpał z niej inspirację układając pytania na egzamin. Nie wszystkie, ale spora ich część pochodzi właśnie stąd. Na szczęście natrafiłam w sieci na jej spis treści (i znalazłam ją w pobliskiej bibliotece!), bo ze znalezieniem opracowań do tych zagadnień gdzie indziej byłby problem.
Książka jest bardzo stara, została wydana 40 lat temu, więc spora część zagadnień już się zdezaktualizowała. Głównym jej felerem jest właśnie fakt, iż powstała, kiedy w Polsce obowiązywał paradygmat pedagogiki instrumentalnej, tak więc owe tomisko jest jednym wielkim hymnem pochwalnym na cześć ustroju socjalistycznego. Niektóre "mądrości" naukowców radzieckich wywołują dziś uśmiech, np. stwierdzenie, że chociaż myślenie występuje głównie wtedy, kiedy rozwiązujemy jakiś problem, to jednak - EUREKA! - w innych sytuacjach także może się pojawić (zacytowałabym dosłownie, niestety,...

Anna | 2017-04-03
Przeczytana: 1980 rok