Kurs malowania akwarelami. Kwiaty

A-Z of Flower Portraits
akwarele, malowanie, kwiaty, kurs
hobby
ilon86

Dzięki tej książce pierwsze kroki stawiane na ścieżce artystycznej staną się łatwe i przyjemne. Jak przekonuje autorka, wystarczy kartka papieru, trzy rodzaje pędzli i farby w trzech podstawowych barwach. Reszta to już tylko odpowiednie, proste techniki, które zostały szczegółowo opisane i krok po kroku zilustrowane, a także wprawna ręka i odrobina cierpliwości. Billy Showel przedstawiła...

Billy Showel przedstawiła obrazy kilkudziesięciu urzekających kształtem i kolorem kwiatów. Znalazły się wśród nich: herbaciane róże, zawilce, tulipany, narcyzy, a także mniej znane, ale równie piękne kamelie, kosaćce, jaśminy, skrzydłokwiaty. Autorka wyjaśniła krok po kroku, jak przygotować mieszanki farb, zadbać o kompozycję, nakładać kolejne warstwy farby i zaznaczyć światłocienie. Z książki dowiesz się, jak nadać roślinie odpowiednią fakturę, w jaki sposób namalować delikatne nerwy liścia i cienkie pręciki kwiatu.
Poradnik idealny dla każdego akwarelisty.

źródło opisu: www.rm.com.pl

źródło okładki: www.rm.com.pl

| 2014-11-18
Na półkach: (artm) aquarelle
Przeczytana: listopad 2014

"Malowanie stanowi dla mnie formę medytacji" - te słowa autorki oddają trafnie nastrój tworzonych przez nią akwareli. Uważność i głębia obserwacji łączy się z niesamowitym warsztatem a efektem są portrety kwiatów ukazujące ich urodę i aurę.

Podręcznik ma dobrze przemyślaną formę, poza przeglądem technik pozwala
podejrzeć warsztat i sposób podejścia do realizacji wybranych tematów,
doskonały zarówno dla osób stawiających pierwsze pociągnięcia pędzla jak i dla tych już praktykujących.

Z przyjemnością do niego wracam w pochmurne jesienne dni, kiedy na balkonie w pustych skrzynkach gości tylko wiatr. Kwiaty malowane ręką Billy Showel kwitną na kartach książki, a ich kolor i forma od razu przenosi w świat wspomnień z podróży i odwiedzanych ogrodów...

.:exile:.

---
Notka: Ta książka została wznowiona w 2014 w nowej szacie graficznej (na okładce czerwone anemony) pod tytułem "Kwiaty. Kurs malowania."

UWAGA: Nazwisko autorki na okładkach obu polskich wydań jest pisane NIEPOPRAWNIE -...

ilon86 | 2013-05-26
Przeczytana: 24 maja 2013

Książka idealna dla osób które nie mają zielonego pojęcia o malowaniu akwarelami, a chcą się nauczyć malować w stylu botanicznym. W jasny sposób zostały tutaj objaśnione techniki które można stosować przy malowaniu poszczególnych części rośliny: kwiatu, liści, czy nawet kropli rosy. Polecam, jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z akwarelami od malowania kwiatów.

Wadera Bezimienna | 2015-08-18
Na półkach: Posiadam