Nieujarzmiona

Tłumaczenie: Grażyna Borkowska
Cykl: Jinny z Finmory (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
A Devil to Ride
Konie
popularnonaukowa

Druga część cyklu JINNY Z FINMORY. Jinny bardzo się martwi o Shanti - ktoś może w końcu odkryć, że koń jest zbyt narowisty, by ktokolwiek mógł go dosiąść. Dziewczyna zrobi co w jej mocy, by pomóc niepokornemu zwierzęciu. Gdy w okolicy pojawia się Clare Buley, gwiazda jeździectwa, wydaje się, że sprawy przybiorą lepszy obrót. Nic jednak za darmo. Jak wiele Jinny będzie musiała poświęcić dla...

Druga część cyklu JINNY Z FINMORY.

Jinny bardzo się martwi o Shanti - ktoś może w końcu odkryć, że koń jest zbyt narowisty, by ktokolwiek mógł go dosiąść. Dziewczyna zrobi co w jej mocy, by pomóc niepokornemu zwierzęciu. Gdy w okolicy pojawia się Clare Buley, gwiazda jeździectwa, wydaje się, że sprawy przybiorą lepszy obrót. Nic jednak za darmo. Jak wiele Jinny będzie musiała poświęcić dla dobra swojej klaczy?

źródło opisu: http://zabookowani.pl/ksiazki/nieujarzmiona-146.html?category=36

źródło okładki: http://zabookowani.pl/ksiazki/nieujarzmiona-146.html?category=36

Justyna Antoniewicz | 2015-06-08
Przeczytana: 2015 rok

Zachwycona i oczarowana jestem tą książką przepiękna historia o Jinny dziewczynce,która bardzo kocha zwierzęta.
Dba bardzo i kocha swoją piękną klacz Shanti.
Shanti jest koniem narowistym nikomu nie da się dosiąść, trudno ujarzmić ją.
Dziewczynka pragnie pomóc swojej ukochanej klaczy, żeby zaufała jej obdarzyła zaufaniem.
Gdy w okolicy pojawia się Klara sprawy przynoszą inny obrót sprawy wszystko się zmienia.
Piękne klimaty, obsadzone na ślicznej farmie w Szkocji.
Cudna opowieść,wartka akcja kocham bardzo konie jestem miłośniczką tych przepięknych, mądrych koni.
Trzeba mieć cierpliwość, delikatnym być dla koni, by zaufały powoli ludziom.
Jest przecudna książka przeczytałam chętnie polecam!!!

Kanakuji | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Muszę przyznać, że się szczerze zawiodłam na tej książce. Dawno czytałam pierwszą część, ale jestem pewna, że mi się spodobała. W każdym razie, na pewno była lepsza od tej. W większej mierze zawiodłam się i denerwowałam przez główną bohaterkę-Jinny. Jej głupota i naiwność doprowadzały mnie do szału.
(Spoiler)
Zwłaszcza kiedy zostawiła rybołowy, by obejrzeć araby i wypaplała w ogóle o nich. Jak można być tak głupim!
(Po spoilerach)
Ale poza główną bohaterką to zawiodłam się również na przewidywalności. Ta książka była tak przewidywalna, że mogłabym nie przeczytać ponad połowy książki, a i tak wiedziała bym, co się wydarzyło. Jednak jest coś co mi się podobało-Shanti. Kocham konie i rozumiem Jinny pod tym względem. Dzięki Shanti dałam radę znosić Jinny, chociaż dalej nie mogę zrozumieć (częściowy spoiler), jak mogła być tak zapatrzona w Klarę, ludzie są chyba jednak jakieś granice. Ale najważniejsze, że potem przejrzała na oczy.
Jedno jest pewne- teraz nie jestem aż tak...

Oliwia08 | 2015-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Jinny ma coraz więcej problemów z wciąż narowistą Shanti. Boi się, że w pewnym momencie rodzice nie pozwolą jej na dosiadanie klaczy. W Finmory zjawiły się rybołowy, co jest rzadkim zdarzeniem. Rodzina dziewczyny patroluje gniazdo, by nic nie stało się ptakom. Do miasta wróciła Klara-utytułowany jeździec. Zawsze wygrywa każde zawody-trudno się dziwić, gdyż posiada tresowane arabskie konie. Jinny uważa, że tak doświadczona dziewczyna może jej pomóc. Klara w końcu zgadza się lecz Jinny nie tak to sobie wyobrażała...

Bardzo dobra seria, pisana prostym językiem, czyta się szybko i z przyjemnością.

martad | 2013-08-23
Przeczytana: sierpień 2013

W tej części Jinny próbuje ujarzmić Shanti,lecz nie bardzo jej to wychodzi. Pewnego dnia dowiaduje się ,że do Craigvar przyjeżdża gwiazda jeździectwa Klara Burnley. Jinny widzi iskierkę nadziei,że uda jej się przekonać Klarę aby pomogła jej oswoić Shanti. Gdy jej się udaje zauważa ,że Klara źle traktuje Shanti,lecz nie ma odwagi jej tego powiedzieć. Spotkanie z Klarą i zdradzenie jej pewnego sekretu, bardzo źle się skończy...
Świetna książka, tak samo jak pierwsza część. Warto przeczytać :)

Miniaa1122 | 2014-08-10

Hmm druga część zafascynowała mnie równie jak pierwsza.
Drugą część kupiłam dopiero rok po pierwszej razem z trzecią czego nie żałuje bo kocham ten cykl!
Jinny dała się omotać dziewczynie która wygrywała i się tym wywyższała , jednak Jinny wciąż wierzyła że Klara jej pomoże dzięki czemu jaja ptaków zginęły.
Jinny zrozumiała swój błąd i sama dała sobie radę z Shanti z czego byłam dumną wraz z nią.
Moim zdaniem tak ksiązka dała w pewien sposób morał że nie można każdemu ufać.
Ksiązka jest fantastyczna i Polecam

Horses_Dreams | 2015-03-26

Z tomu na tom jest coraz lepsze.

FantaStyczNa | 2015-09-28

Książka mija się z prawdą, każdy szanujący się jeździec wie jak zachowują się dzikie,skrzywdzone przez ludzi konie. Może i Jinny ma problemy z klaczą, ale one są tak nie wielkie w porównaniu co taki koń może zrobić w rzeczywistości. Wszystkim miłośnikom końskich przygód polecam Heartland, z którego można wynieść jakieś informacje.

katiakate | 2013-08-14
Przeczytana: 07 lipca 2013

Przede wszystkim podoba mi się brak częstych powtórzeń wyrazów, co na przykład odbiera gwiazdkę Heartland'owi :(.

czytadełko212 | 2013-08-17

ekstra ale kończy się znakiem zapytania zbieram kasę na następną część ;)

Kózka28 | 2016-11-26

Według mnie bardzo ciekawa historia, jednak mało prawdopodobna, ponieważ jak jedenastoletnia dziewczynka może ,,ogarnąć" narowistego konia?
Po pojawieniu się w okolicy gwiazdy w świecie jeździeckim główna bohaterka narasta w nadziei o poskromieniu konia.