Pająki ptaszniki

Seria: Hobby
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
flora i fauna

W ostatnim czasie pająki ptaszniki stają się coraz częstszymi, obok popularnych chomików, żółwi, czy węży mieszkańcami naszych domów. Opisywane przeze mnie pająki ptaszniki są zwierzętami jadowitymi. Mam nadzieję, że książka ta spełni swoje zadanie i wprowadzi Czytelnika w arcyciekawy, a wciąż uważany za mroczny, świat ptaszników i choć w części przybliży tajniki ich hodowli.

denudatio_pulpae | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

"Dojrzałe samce są wędrowcami i gdy znajdą partnerkę sygnalizują swe zamiary miłosne, tupiąc pierwszą parą odnóży w podłoże. Samica, jeśli jest gotowa na jego przyjęcie odpowiada mu w ten sam sposób. Wówczas samiec blokuje jej szczękoczułki kolcami na pierwszej parze nóg, unosi ją do góry i narządami kopulacyjnymi na nogogłaszczkach umieszcza nasienie w jej otworze płciowym. Po zakończeniu aktu, jeżeli dopisze mu szczęście, samiec oddala się w poszukiwaniu następnej partnerki".

A jeżeli nie dopisze, to zostaje dołączony do karty dań samiczki, czy to nie urocze? :D

Jakiś czas temu w odmętach internetu natrafiłam na filmy o amatorskich hodowlach ptaszników. Zaczęło się od filmu, w którym autor wypakowuje takiego pajączka (a dokładniej bydlę wielkości ciężarówki) z... paczki pocztowej. Chociaż strachliwa nie jestem, szczególnie jeżeli w grę wchodzi wróg dający się zgnieść glanem, to trochę pobladłam na widok tych praktyk. A jak na poczcie ktoś się kiedyś pomyli i z paczki zamiast...

Morte | 2016-11-05

Złapanie ptasznika według porad autora skończyło się ukąszeniem ,geniusz.

Renata | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, E-book