Zgłosuj na książki roku 2017

Opowiadania i bajki

Wydawnictwo: Literatura
bajki
joly_fh

Grzegorz Kasdepke znów zachwyca humorem i niecodziennymi pomysłami. W tym zbiorku znajdziecie i bajki, krótkie perełki tego gatunku literackiego, i dynamiczne opowiadania, zakotwiczone w codziennym życiu. Jest tu kilka historii ku refleksji, i kilka takich, które wzruszą was do łez! Słowem – Grzegorz Kasdepke w pełnej okazałości!

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2013

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/grzegorz-kasdepke...»

Maluszkowe Inspiracje | 2013-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2013

Grzegorza Kasdepke mieliśmy przyjemność poznać osobiście na jednych z Targów Książki, przy okazji zakupu jego książki "Z piaskownicy w świat".
Już wtedy wiedziałam, że z jego książkami nie będziemy się nudzić, bo autor wprost zarażał swoją pozytywną energią :-)

Tym razem pojawia się w nieco innej odsłonie - pisząc opowiadania na dobranoc.
Bywa zabawnie, momentami ironicznie, a niekiedy smutnie.
Często opowiadania zaskakują nas w najmniej oczekiwanym momencie.
Czasami robi się nawet lekko melancholijnie, zwłaszcza w części opowiadań (moich ulubionych), bajki są krótsze i nieco bardziej beztroskie :-).

Tu znowu wszystko zachowane jest w doskonałych proporcjach.
Opowieści nie drażnią ani nie irytują, czyta się je z prawdziwym zainteresowaniem i z przyjemnością. I wcale nie myślę tu tylko o dzieciach :-)

Opowiadania poruszają bardzo różne tematy, czasami bardzo trudne - jak samotność, brak akceptacji, pojawienie się "wujka", który nagle każe mówić do siebie "tato"......

książkolubna | 2017-12-02

Przecudowna książka pełna ciepła i humoru. Choć niektóre potrafią wzruszyć, to podczas czytania można uśmiać się do łez! Opowiadania i bajki można czytać niezależnie , nie znając innych. To jedna z książek która pomogła mi otwierać ( bo nadal to robię )drzwi do magii czytania.
Ogółem polecam !

Aśka | 2017-10-29