Wymagania i pasja. O wychowaniu chrześcijańskim

Wydawnictwo: Esprit
religia
joly_fh

Teksty zawarte w tej książce pomogą wychowawcom chrześcijańskim stawić czoła wyzwaniom współczesnej kultury, pomogą im pokonać zarówno trapiące młodych przygnębienie, jak i snobizm czy egoizm. Pokażą, jak skutecznie powoływać się na przykład Jezusa, naszego Mistrza. Wychowawcy, nazywani przez kardynała Bergoglia „świadkami” i „ostatnimi, którzy ocaleli”, muszą odważnie realizować swoje...

Wychowawcy, nazywani przez kardynała Bergoglia „świadkami” i „ostatnimi, którzy ocaleli”, muszą odważnie realizować swoje powołanie, korzystając z możliwości i metod oferowanych im przez współczesny świat oraz rzucając się bez strachu i wątpliwości we wzburzone fale wartości i ideałów, które kształtowały naszą historię i które wciąż pozostają aktualne.
Tematy poruszane w książce:
- jak być wychowawcą katolickim: wielkie wyzwanie współczesności,
- jak ocalić świadomość przynależności do ludu Bożego,
- jak nieść nadzieję,
- jak sprawić, by nasze wspólnoty miały serca otwarte na ludzkie potrzeby,
- jak poświęcić wychowaniu dosłownie „wszystko”.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/262/Wymagania-i-pasja-O-w...»

Absurdalna | 2013-10-20
Przeczytana: 19 października 2013

Uważam, że książka jest interesującą pozycją i wyróżnia się na tle różnych innych utworów o tematyce religijnej i nawet nie przez to, że została napisana przez przyszłego papieża, ale ze względu na fakt, że zostały w niej sformułowane problemy współczesnego świata, a także sposoby jak im stawić czoła. Gdy poznajemy sposób myślenia J. M. Bergoglia, przestajemy się dziwić, że ten człowiek potrafi swoją nauką zyskać wielu entuzjastów. Każdy z nas jest wychowawcą! - Myśl przewodnia tej książki, o której trzeba pamiętać nie tylko podczas jej czytania, ale także w życiu codziennym.

Polecam wszystkim, którzy chcą wgłębić się w naukę papieża Franciszka oraz tym, którzy chcą poświęcić swój cenny czas na refleksję na temat religii. To jest pozycja, która może Wam się spodobać.

[NiebieskaObwoluta.blogspot.com]

Ursa | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

„Wychowywać to dawać życie. Miłość jest jednak wymagająca. Domagać się zaangażowania najlepszych środków, wytrwałej chęci, obudzenia pasji i wyruszenia z cierpliwością w drogę”

W książce „Wymagania i pasja” Jorge Mario Bergoglio, czyli znany nam dobrze papież Franciszek, snuje rozważania na temat wychowywania młodego pokolenia w czasach globalnego kryzysu oraz rozszerzającego się w zawrotnym tempie konsumpcjonizmu. Pozycja ta został osobiście napisana i przygotowana do wydania przez przyszłego papieża i stanowi ona efekt jego wieloletniego doświadczenia jako kapłana i teologa.

Według Ojca Świętego Franciszka wychowywanie nowych pokoleń należy do jednego z najważniejszych zadań każdego chrześcijanina. Są za niego odpowiedzialni nie tylko biologiczni rodzice, ale również duchowni, nauczyciele, sąsiedzi czy członkowie wspólnot chrześcijańskich. Papież pragnie uświadomić nam, że każdy, bez wyjątku jest odpowiedzialny za kształtowanie postawy moralnej dorastającej młodzieży, choć to...

NesAga | 2014-04-25
poznanianka | 2014-04-06