Wenecja. Miejskie opowieści. Historia, mity, tajemnice. 24 trasy spacerowe

Tłumaczenie: Marta Domagalska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miejskie opowieści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
allison

Ten inspirujący przewodnik zawiera 24 propozycje pieszych wycieczek, dzięki którym odkryjesz barwną historię, bogactwo kultury i współczesne oblicze fascynującej Wenecji. Poprowadzimy Cię zarówno przez najsłynniejsze atrakcje turystyczne miasta, jak i mało znane, tajemnicze zakątki. Poznasz kolorowe miasto gondoli i karnawału. Zobaczysz Rialto, Canal Grande i Pałac Dożów. Podążysz śladami Casanovy i Marco Polo oraz wielu innych słynnych postaci. Miejskie wędrówki z National Geographic dostarczą Ci wielu niezwykłych wrażeń.

Wyjątkowa seria oryginalnych przewodników, które oprowadzą czytelnika zarówno po słynnych miejscach, jak i po zapomnianych, fascynujących zakamarkach największych miast.

Dzięki zaproponowanym 24 trasom tematycznym o długości od 1,6 do 2 km poznamy zabytkowe dzielnice i historyczne budowle, dowiemy się inspirujących rzeczy o sztuce i architekturze, podążymy śladem słynnych i legendarnych mieszkańców. Przewodniki zawierają dokładne i rzetelne mapy, piękne fotografie oraz bezcenne wskazówki, co zwiedzić, gdzie odpocząć i dobrze zjeść.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Do książek rekomendowanych przez National Geographic mam zaufanie. I tym razem się nie zawiodłam - przewodnik po Wenecji napisany jest bardzo logicznie, przystępnie i interesująco; wydany elegancko i porządnie pod względem edytorskim.

Oprócz tras wycieczkowych, które pokonać można pieszo oraz miejskimi środkami transportu (w tym romantycznymi gondolami), mamy tu sporo ciekawostek historycznych, architektonicznych i obyczajowych. A jest o czym pisać, bo przecież Wenecja to nie tylko zabytkowe miasto zakochanych o bogatej przeszłości, ale także mała ojczyzna Marco Polo, Vivaldiego, Casanovy...

Autor proponuje turystom zwiedzanie i miasta, i okolicznych wysepek, które słyną z różnych specjalności (np. produkcji szkła czy wytwarzania tradycyjnych weneckich koronek).
Poszczególne trasy z mapkami rozpisane są na etapy, z uwzględnieniem najciekawszych miejsc oraz punktów gastronomicznych dla każdej kieszeni.

Całość ubarwiają piękne zdjęcia, po obejrzeniu których aż chce się...