Podstawy masażu leczniczego

masaż leczniczy
zdrowie, medycyna
takisobiejac

Inne wydania

Masaż leczniczy jest egzogennym bodźcem mechanicznym, którego źródłem jest ściśle określona praca rąk masażysty na tkankach masowanych. Aby posiąść umiejętność terapeutycznego oddziaływania na organizm człowieka należy dokładnie poznać zjawiska i procesy zachodzące w tym organizmie. Współczesne przygotowanie masażysty do zawodu wymaga od niego biegłej sprawności manualnej; znajomości złożonych zjawisk fizjologicznych oraz znajomości procesów psychologicznych zachodzących w organizmie chorego.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie