Uczucia. Co to takiego?

Cykl: Dzieci Filozofują
Wydawnictwo: Zakamarki
Les sentiments, c'est quoi?
Anita

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się postawieni pod ścianą. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi? Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/uczucia-co-to-takiego.html

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/uczucia-co-to-takiego.html

adorable | 2016-06-24
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Dzieci to niezwykle ciekawskie istoty, których umysły pracują na najwyższych obrotach przez cały dzień. Małe głowy nie wiedzą, co to odpoczynek, wszak otaczający świat jest tak interesujący, że nie sposób jest wyłączyć myślenie chociaż na parę chwil, bo wszystko jest ważniejsze od błogiego lenistwa. Dzieci uwielbiają zdobywać wiedzę, dlatego zadają sto pytań na minutę. Nie jest źle, dopóki owe pytania są proste i nie wymagają zbyt dużego wysiłku ze strony dorosłych, jednak niekiedy dzieci pragną wiedzieć coś, na co nie do końca potrafimy odpowiedzieć. Co Wy na to, aby w takich przypadkach usiąść wygodnie na łóżku i wraz z dzieckiem zastanowić się nad poruszaną kwestią? W kupie jest siła, dlatego im więcej głów, tym więcej możliwości oraz pomysłów.

"Uczucia, co to takiego?" to pierwsza książka z serii Dzieci Filozofują, która stawia na kreatywność, pomysłowość oraz niestereotypowość. To lektura...

inkaa2000 | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Świetna pozycja, aby porozmawiać z dziećmi o miłości, nieśmiałości, konfliktach, przyjaźni czy zazdrości o rodzeństwo. Pytania i szukanie odpowiedzi, które nie zawsze są oczywiste i które zawsze można zanegować.

Basia Pelc | 2013-12-15
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Jakoś nie porwała mnie ta forma, ale dzieciaczkom spodoba się z pewnością. Ciekawa forma wyrazu treści.

jagarkar | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Do treści nie mogę się przyczepić, bo - podobnie jak "Życie, co to takiego" - zachwyca.
Ilustracje popsuły jednak całość, są po prostu brzydkie.

monah | 2013-03-14

czasem rodzice nie wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem o rzeczach ważnych, życiowych, trudnych, ostatecznych. takie książki pomagają przy tego typu rozmowach, w formie dla dziecka atrakcyjnej i przystępnej. konwencja pytań i odpowiedzi zmusza dziecko do myślenia i samodzielnego formułowania wniosków i przemyśleń. obserwacja tego procesu jest dla rodzica sama w sobie ciekawa, a i rodzic czasem musi się dobrze zastanowić, jak na dane "życiowe" pytanie odpowiedzieć. to są momenty, które mocno zbliżają - i dlatego takich książek nigdy dość. mocno polecam.

kropka07 | 2017-05-15

W książce znajdują się pytania dzięki którym możesz zastanowić się nad różnymi rzeczami nad którymi nigdy się nie zastanawiałeś a są bardzo istotne. Książka przeznaczona jest dla dzieci . Dzięki pytaniom w niej zawartym będzie łatwiej podejmować im decyzje i zrozumieć swoje uczucia.

dominika | 2015-10-18

Słodkie