Inteligentny dom. Automatyzacja mieszkania za pomocą platformy Arduino, systemu Android i zwykłego komputera

Tłumaczenie: Mikołaj Szczepaniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Baza Programisty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Programming Your Home: Automate with Arduino, Android, and Your Computer (Pragmatic Programmers)
programowanie, elektronika
joly_fh

Przejmij kontrolę nad swoim domem! Chcesz, żeby Twój dom był inteligentny? Wszystko jest w Twoim zasięgu! Miłośnik technologii, Mike Riley, pomoże Ci zrealizować różne nietypowe projekty automatyzacji domu. Przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zdobywania potrzebnych elementów, budowy fizycznych rozwiązań i tworzenia potrzebnego kodu. Nauczysz się używać ciekawych technologii i usług...

Przejmij kontrolę nad swoim domem!

Chcesz, żeby Twój dom był inteligentny? Wszystko jest w Twoim zasięgu! Miłośnik technologii, Mike Riley, pomoże Ci zrealizować różne nietypowe projekty automatyzacji domu. Przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zdobywania potrzebnych elementów, budowy fizycznych rozwiązań i tworzenia potrzebnego kodu. Nauczysz się używać ciekawych technologii i usług oraz rozwijać dostępne rozwiązania.

System powiadamiający o poziomie wody, elektryczny pies obronny czy system wykrywający dostarczone paczki to tylko część pomysłów, które pozwolą Ci opanować niuanse tworzenia własnych projektów. Dzięki lekturze tej książki samodzielnie zbudujesz karmnik, który będzie publikował na Twitterze wpisy o przylatujących ptakach i konieczności uzupełnienia ziarna. Będziesz sterował oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz domu za pomocą odpowiedniego programu. Zabezpieczysz swój dom przed nieproszonymi gośćmi. Stworzysz autonomiczny system podnoszenia i opuszczania zasłon zależnie od temperatury i natężenia światła w pokoju. Sprawisz, że Twój dom przemówi w momencie, gdy przyjdzie do Ciebie e-mail lub odwiedzą Cię goście… Książka ta będzie niewyczerpanym źródłem inspiracji dla kolejnych innowacji w Twoim domu. Spróbuj tego, naprawdę warto!

Sprawdź, jak zaszczepić inteligencję w Twoim domu, i zaprogramuj:

- powiadomienie o poziomie wody
- elektrycznego psa obronnego
- wykrywanie dostarczenia paczki
- internetowy włącznik światła
- zamek sterowany telefonem

źródło opisu: Helion, 2013

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/inteligentny-dom-automaty...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!