Madryt - Miasta Świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasta Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Madryt, Hiszpania, przewodniki
Olala

Największe atrakcje, najlepsze galerie, magiczne zaułki, najlepsze kluby i nastrojowe kafejki. Poddaj się szaleństwu zakupów na jednym z najmodniejszych targowisk świata - Fuencarral, lub w ekskluzywnych butikach na Bario Salamanca. Wpadnij w wir ulicznych zabaw podczas słynnych verbenas, a jeśli jesteś fanem sportu, poczuj atmosferę na jednym z najwspanialszych stadionów na świecie. Jeśli...

Jeśli wyskakujesz na weekend, szkoda marnować czas. Na wewnętrznej stronie okładki Miast Świata znajdziesz precyzyjny wyraźny plan komunikacji miejskiej. W zwartej, nie przegadanej formie dostajesz godziny otwarcia najlepszych restauracji, wraz z ich adresami www, szczegółowymi lokalizacjami oraz telefonami kontaktowymi - gdyby tak wpadło Ci do głowy zarezerwować na wieczór stolik. Możesz też na szybko znaleźć nocleg na Twoją kieszeń - w przewodniku masz specjalnie wydzieloną sekcję z opisem miejscówek i namiarami na nie. Każda część książki dla wygody użytkownika wydzielona innym kolorem w odcieniu pastelu - poruszanie się po niej jest prawie intuicyjne.

Miasta Świata nie zanudzą niecierpliwego czytelnika zalewem informacji, które nigdy nie będą mu potrzebne. Idea jest prosta: masz ograniczony czas na ogarnięcie miasta i tylko parę godzin w samolocie, żeby złapać klimat. Jeśli wiesz, co chcesz tam robić i gdzie, nie zmarnujesz weekendu. Gdzie znajdują się najlepsze aleje zakupowe, gdzie warto wypić drinka, a gdzie się zabawić? Wszystko to w książce, do tego wiele sporych zdjęć i wiesz od razu, gdzie jest fajnie. Zaciągasz się atmosferą i już tam jesteś. To wszystko w wygodnym formacie i efektownym wizualnie wydaniu. Cenisz swój czas? Miasta Świata go nie zabiorą. Zobacz, gdzie chcesz się znaleźć i leć.

Madryt istnieje przede wszystkim po to, żeby można się było w nim dobrze bawić, a jego mieszkańcy zabawę wręcz uwielbiają. Dołącz do nich z najnowszym przewodnikiem wydawnictwa Pascal - „Madryt - Miasta Świata”.

źródło opisu: http://www.pascal.pl/

źródło okładki: http://www.pascal.pl/

Rafal | 2015-02-11
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Strasznie chaotyczny, "spłaszczony" przewodnik po Madrycie. Niestety, ale nie nadawał się na spacery po tym mieście: ma plan na spacer, ale już dalsza realizacja jest tragiczna - kolejne punkty spaceru nie są poukładane po kolei tylko trzeba skakać po rozdziale co na pewno nie ułatwia zwiedzania. Ponad to informacje są baaardzo skąpe, informacje praktyczne dotyczą tylko sezonu letniego, a przecież Madryt to miast "całoroczne". Niestety, ale mocno zawiodłem się na na tej pozycji Pascala...

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015