Berlin - Miasta Świata

Tłumaczenie: Marta Juszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasta Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Berlin
Berlin, Niemcy, przewodniki
Olala

Seria adresowana jest do ludzi młodych, dynamicznych i zdecydowanych. Przedstawiciele Wydawnictwa nie ukrywają, że liczą na odbiorców wśród nastawionych kosmopolitycznie singli czy grup studenckich, które spontanicznie decydują się na weekendowe wypady do europejskich stolic, chcą się rozerwać i szybko wrócić. Przewodniki obejmują miasta, do których organizowane są obecnie dość często promocje w postaci przelotów za dosłownie parę groszy.

W serii znalazł się Berlin, bliski polskim turystom geograficznie i historycznie. Jeżeli trafisz do Mauerpark, na pewno odczujesz klimat tamtych wydarzeń z ostatniej dekady minionego wieku:

"Park jest jednym z nielicznych miejsc w Berliniem w którym wciąż jeszcze można zobaczyć spory kawałek muru berlińskiego stojący tam, gdzie dawniej. Dziś już nie jest to ponury, goły, betonowy mur z czasów zimnej wojny - wręcz przeciwnie, ginie pod barwnymi dziełami graffiti. Grafficiarze uważają mur za publiczną prezentację swoich prac. Chociaż nie jest to zwyczajny park porośnięty bujną roślinnością, w Mauerpark można odpocząć od klimatu zatłoczonej dzielnicy Prenzlauer Berg."

Do Berlina można wyskoczyć właściwie na wieczór i mieć pewność, że zabawa będzie przednia:

"Berlin jest ogromnym miastem pod każdym względem; niektórzy twierdzą nawet, że imponującym. Od chwili połączenia zachodniej i wschodniej części metropolii coraz łatwiej znaleźć tu dogodny nocleg, odpowiednią restaurację czy też rodzaj rozrywki. Do wszystkich tych miejsc, dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej, dostęp jest bardzo łatwy. Baza noclegowa stolicy Niemiec obejmuje hotele sieci międzynarodowych, a obok nich przyjemne miejsca nieprzekraczające możliwości finansowych przeciętnego podróżnika. Równie bogata jest oferta restauracji berlińskich. W wielu miejscach można spróbować smaków różnych kuchni świata, od greckiej przez wietnamską, aż do indyjskiej, nie wyłączając oczywiście specjałów europejskich. Każda z dzielnic ma swój własny, często niepowtarzalny, wybór sklepów, a liczba koncertów, teatrów, kin, klubów i barów jest tak duża, że chciałoby się tu zostać dłużej, by zobaczyć jeszcze więcej!"

źródło opisu: http://www.pascal.pl/

źródło okładki: http://www.pascal.pl/