Otwarci na miłość – jak pokonać bariery

Okładka książki Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Marcin Gajda, Monika Gajda, Krzysztof Grzywocz
Okładka książki Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
Marcin GajdaMonika Gajda Wydawnictwo: 2Ryby.pl poradniki
poradniki
Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
2Ryby.pl
2014-01-01
2014-01-01
miłość związki poradnik rozwój asertywność wiara duchowość

Okładka książki Rodzice nastolatków w akcji Marcin Gajda, Monika Gajda
Rodzice nastol... Marcin Gajda, Monik...
Okładka książki Świątynia. Wprowadzenie do kontemplacji Marcin Gajda, Monika Gajda
Świątynia. Wpr... Marcin Gajda, Monik...
Okładka książki Rozwój. Jak współpracować z łaską? Marcin Gajda, Monika Gajda
Rozwój. Jak ws... Marcin Gajda, Monik...
Okładka książki Rodzice w akcji. Jak przekazać dzieciom wartości. Marcin Gajda, Monika Gajda
Rodzice w akcj... Marcin Gajda, Monik...

„Otwarci na miłość” to książka, która powstała na podstawie zapisu nagrań z 2011 i 2018 r. Została podzielona na dwie części – pierwsza jest autorstwa ks. Grzywocza, druga państwa Gajdów. Całość łączy się tematycznie.

Część I:
- rozważania o miłości oparte na słowie Bożym,
- dojrzałe podejście do wiary, budowania relacji (oparte zarówno na duchowości, jak i psychologii),
- najbardziej ujęły mnie fragmenty o miłości wzajemnej:
Kochać kogoś to nie tylko pomóc mu nieść jego brzemię, ale także pozwolić, aby on niósł moje – umieć prosić: „Pomóż mi poradzić sobie z moim własnym ciężarem, sam nie dam rady”.
- mnóstwo ważnych treści do przemyślenia.

Część II:
- więcej psychologicznej strony,
- miłość jako rozwój i z czym się to wiąże,
- pigułka treści z wcześniejszych książek autorów (o kontemplacji i rozwoju),
- podstawy miłości: afirmacje i wymagania,
- konkretne podpowiedzi do wdrożenia w życie,
- momentami brakuje mi więcej czułości dla czytelnika, która aż bije od ks. Grzywocza (ale to drobny szczegół, który dla mnie – wrażliwca – jest dostrzegalny, Ty najprawdopodobniej nawet nie zauważysz 😉).

To nie jest typowy poradnik, który powie Ci, jak budować relacje. Jednak da sporo przydatnych wskazówek, zwróci uwagę na istotne aspekty i pomoże zatrzymać się na chwilę, by przyjrzeć się temu, co najważniejsze.

Dla kogo „Otwarci na miłość”? Myślę, że pozycja sprawdzi się fanom ks. Grzywocza, miłośnikom głębokiej i dojrzałej duchowości, zainteresowanym psychologią. Książka doskonale nada się do refleksji nad istotą miłości – dla zakochanych, narzeczonych, małżonków i na prezent ślubny. 😉

Ogólnie – jestem na tak! Książka skłoniła mnie do kilku ważnych odkryć, które zostaną ze mną na dłużej. Będę też do niej wracać w przyszłości. ❤️

Część I:
- rozważania o miłości oparte na słowie Bożym,
-...

Czytaliśmy tę książkę z moim chłopakiem w pierwszych miesiącach naszego bycia razem. Czytaliśmy sobie do snu, rozdział po rozdziale. Książka uspokajała, dodawała odwagi w otwieraniu się na siebie, pomagała oswajać lęk przed bliskością. Największym zagrożeniem człowieka jest izolacja od ludzi, od więzi. Otwarcie na miłość zawsze niesie ryzyko zranienia i poniekąd to zranienie się pojawi w większym lub mniejszym stopniu, ale niebezpieczeństwo izolacji przynosi zawsze nieporównywalnie większe cierpienie.

Mądra, wartościowa.
Autorzy są gwarancją jakości. Ich książki (zarówno ks. Krzysztofa, jak i małżeństwa Gajdów) można brać w ciemno i ubogacać się doświadczeniem twórców.

Mądra, wartościowa.

Książka „Otwarci na miłość” wpadła mi, uważam, w odpowiednim momencie mojego życia.
Pierwsza część, autorstwa ks. Krzysztofa Grzywocza, napisana jest oczywiście bardziej od strony teologicznej, druga zaś, autorstwa Państwa Gajdów, bardziej psychologicznej. Obie jednak zawierają wspaniałą mądrość na temat relacji międzyludzkich, ale również z samym sobą, a wszystko to opisane jest przystępnym i przyjaznym językiem.
Książka ukazuje piękno relacji i ich rolę w naszym życiu. Zawiera wiele wskazówek i mądrości, które wzięłam sobie do serca i zostaną ze mną już na zawsze. Otwiera oczy na to, co było wcześniej dla mnie nie zrozumiałe i pozwoliła na nowo odkryć siebie. Czytając ją czułam, jakby ktoś wylał na mnie kubeł zimnej wody, a im dalej brnęłam w lekturę zdawałam sobie sprawę, jak w wielu aspektach mojego życia byłam w błędzie.
Owa książka skierowana jest absolutnie do wszystkich - nie tylko wierzących, lecz do każdej osoby, która z jakichś powodów zastanawia się „dlaczego mi nie wychodzi?” czy też pogubiła się w pewnym momencie swojego życia i zamknęła się na miłość lub po prostu pragnie się na nią bardziej otworzyć ;).

Drogi Czytelniku, to jest opinia naszego wydawnictwa (2ryby.pl). Każdą treść, którą wydajemy w postaci książki lub audiobooka, wpierw uznajemy za bardzo dobrą, wartościową i potrzebną. Dlatego niech Cię nie dziwi, że ta opinia będzie pozytywna ;-)

Osobiście dla mnie treść jest bardzo ważna, bo zawiera „mapę” jak odnaleźć „miejsce” skąd można czerpać siłę, by kochać, mieć cierpliwość i nadzieję.

W porównaniu do audiobooka o tym samym tytule treść książki:
– w części I autorstwa ks. Krzysztofa Grzywocza jest obszerniejsza (dodano ok 1,5 godziny treści, która ze względu na słabą jakość nagrania nie nadawała się do audiobooka)
– w części II autorstwa Moniki i dk. Marcina Gajdów została skrócona (usunięto dygresje nieistotne dla całości książki).

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Od dawna szukałam pozycji, która w przystępny sposób tłumaczy podstawowe pojęcia psychologii. Myślę, że społeczeństwu brakuje rzetelnej wiedzy na temat zdrowych relacji międzyludzkich i psychoterapii. I właśnie ta książka jest świetnym uzupełnieniem, w zrozumiały sposób tłumacząca to, co najważniejsze, aby czytelnik był w stanie zrobić rewizję swojego życia i podążać ku poprawie. Autorzy nie bagatelizują ważnych spraw, trzymają się chrześcijańskich wartości i do trudnych tematów podchodzą z dużą dawką otuchy. Polecam wszystkim! :)

Bardzo polecam. Ks. Krzysztof w bardzo przystępny sposób opowiada o treściach niesamowicie ważnych, o których wcześniej się myślałam. Połączenie Państwa Gajdów oraz ks. Krzysztofa sprawia, że pozycja jest fantastyczna i merytoryczna! Znalazłam odpowiedzi ale też na pewne kwestie mogłam spojrzeć inaczej niż dotychczas - w myśl dobrze rozumianej Ewangelii.
Polecam :)

Polecam :)

Jest to pozycja, którą była zachwycona już od pierwszych dźwięków. Zadziwiające, jak wiele wartościowych treści może się zmieścić na jednej płycie. Fantastyczne jest połączenie spojrzenia Państwa Gajdów i ks. Krzysztofa Grzywocza, które w znakomity sposób się uzupełniają i współbrzmią. Słuchając da się zauważyć, że treści nagrań nie są osadzone wyłącznie na pustej teorii, którą można znaleźć w tak wielu miejscach. Są one raczej owocem doświadczenia i wiedzy, która kształtowała się przez lata w toku pracy i tak ważnych interakcji z ludźmi. Myślę, że z pytaniem o istotę miłości w swoim życiu borykał i nieraz boryka się każdy człowiek, gdyż każdy z nas ma w sobie wpisaną głęboką potrzebę związku. Każdy z nas szuka relacji i chce, aby relacje, które buduje były trwałe i osadzone na silnych fundamentach. Chcemy, aby tak było, lecz nie zawsze wiemy, jak to osiągnąć. Dzisiejszy świat nieustannie mówi o miłości, ale równie często sprzedaje nam jej zniekształcony obraz. Bez wątpienia ten audiobook może okaże się pomocny w poszukiwaniu odpowiedzi związanych z miłością, z relacjami, ze spojrzeniem na człowieka, z rozwojem. Z perspektywy młodej osoby, która często zastanawia się i szuka odpowiedzi na związane z tymi rzeczami pytania, mogę śmiało powiedzieć, że warto przesłuchać ten audiobook. Jak dla mnie jest to pozycja warta uwagi i taka, która wiele mi rozjaśniła i podsunęła ważne odpowiedzi. Myślę, że są to treści, do których można i trzeba wracać i w których z każdym odsłuchaniem można dostrzec coś nowego bądź coś, co dotknie nas w nowy sposób i pobudzi do rozwoju.

Chłopak dostał ten audiobook kiedyś na rekolekcjach w podziękowaniu. Słuchał go jeszcze zanim byliśmy razem. Teraz słuchamy go wspólnie – co jest dla nas piękną pomocą na drodze jeszcze lepszego budowania wzajemnej relacji, ale też pogłębiania relacji z innymi ludźmi. Wszystko jest procesem. Człowiek rozwija się poprzez relacje. Jak mówi ksiądz Grzywocz poznawanie ludzi jest jak otwieranie pięknych prezentów, darów.
Audiobook to bardzo dobre zestawienie mówców. Gajdowie z ich analizą i wiedzą życiową, którą czerpią ze spotkań z ludźmi - prowadzonych terapii, rekolekcji, warsztatów. Ksiądz Grzywocz, który swoim kojącym głosem opowiada o ważnych sprawach w sposób, który uspokaja duszę, niepozbawiony delikatnego, inteligentnego poczucia humoru. Czuć, że to człowiek, który sam miał pokój w sercu, był zintegrowany i pewnie dlatego tak dobrze się go słucha.
Tym którzy jeszcze nie mieli okazji ich poznać powiem warto sięgnąć po tę pozycję, ci którzy ich znają pewnie wiedzą, że tak właśnie jest. Są to treści do których na pewno będę wracać i na różnych etapach życia karmić nimi serce, aby pchać je do rozwoju, do wzrastania w miłości.

Jak sprawdzić, czy kochasz właściwie? Jak rozwijać miłość na wszystkich poziomach: z ukochanym, małżonkiem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi? Jak pogodzić afirmację drugiej osoby ze stawianiem jej wymagań? Co osłabia nasze więzi z innymi ludźmi i jak temu zapobiegać? Skąd czerpać siłę, by kochać?

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Wydane przez nas