rosmene

Ostatnie dwudziestolecie przyniosło pedagogice całkiem nowe możliwości wspomagania działalności nauczycielskiej środkami technicznymi. Komputer ze swym uniwersalnym wręcz potencjałem stał się dla jednych nadzieją, a dla innych wyzwaniem otwierającym przed pracą pedagogiczną zupełnie nowe horyzonty. Jednocześnie wykorzystanie środków technologii informacyjnej w codziennej praktyce szkolnej ciągle z trudem toruje sobie drogę. Pedagodzy, którzy w swojej pracy sięgają po narzędzia informatyczne, kierują się zazwyczaj intuicją, własną pomysłowością, nierzadko działają metodą prób i błędów. Pomocą może być dla nich niniejsza praca. Wagi przydaje jej empiryczny charakter, co czyni ją szczególnie interesującą dla pedagogów oraz nauczycieli praktyków.

(z recenzji dr. hab. Jana Łaszczyka, prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie)

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!