Ekspozycja. Sekrety doskonałego naświetlania

Exposure Digital Field Guide
fotografika
poradniki
hunter

Zapanuj nad światłem i twórz doskonałe fotografie Jak korzystać z histogramów, bracketingu i lampy błyskowej? Jak stworzyć doskonałe portrety oraz zdjęcia imprez i krajobrazów? Jak kierunek, intensywność i kolor światła wpływają na fotografowane obiekty? Ekspozycja to ilość światła, jaka dociera do matrycy w aparacie, tworząc fotografię — cała sztuka polega na tym, aby właściwie kontrolować...

Zapanuj nad światłem i twórz doskonałe fotografie
Jak korzystać z histogramów, bracketingu i lampy błyskowej?
Jak stworzyć doskonałe portrety oraz zdjęcia imprez i krajobrazów?
Jak kierunek, intensywność i kolor światła wpływają na fotografowane obiekty?
Ekspozycja to ilość światła, jaka dociera do matrycy w aparacie, tworząc fotografię — cała sztuka polega na tym, aby właściwie kontrolować światło, a więc dobrać idealne wartości. Ten podręcznik stanowi praktyczny elementarz ekspozycji. Dzięki niemu dowiesz się, w jaki sposób Twój aparat mierzy światło i co oznacza każde z jego ustawień. Poznasz także zasady twórczego naświetlania i kreatywnego zastosowania szumu cyfrowego.

W książce "Ekspozycja. Sekrety doskonałego naświetlania" zaprezentowano kilkadziesiąt sposobów kontrolowania światła, na przykład poprzez dostosowanie czasu naświetlania i przesłony, a także ustawień ekspozycji w aparacie oraz lampy błyskowej. Z tego przewodnika nauczysz się, w jakich sytuacjach wykorzystywać konkretne tryby światłomierza, a także jak dobierać ekspozycję do określonego rodzaju fotografii (ślubnych, krajobrazowych, zdjęć w ruchu lub portretów). Poznasz praktyczne wskazówki wykorzystywane przez autora w rzeczywistych sytuacjach, dzięki czemu będziesz mógł zastosować je natychmiast do tworzenia własnych, doskonałych fotografii.

Definiowanie ekspozycji
Praca ze światłem
Kontrola ustawień aparatu
Natężenie i barwa światła
Korzystanie z lampy błyskowej
Czas naświetlania
Kontrolowanie przesłony
Wybór ekspozycji w zależności od rodzaju zdjęcia
Naświetlanie kreatywne
Twórcze zastosowanie szumu cyfrowego

Ten podręcznik to Twój niezastąpiony asystent podczas każdej sesji fotograficznej!

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl

8_oclock | 2014-04-10

Wspaniała w swojej prostocie.

hunter | 2013-04-21

Lekka, prosta książka zdecydowanie dla początkujących, dla tych którzy nie słyszeli jeszcze np o trójkącie ekspozycji.

Ewa | 2017-08-09
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane