Jazda z Hołkiem. ABC kierowcy

Wydawnictwo: G+J
motoryzacja
motoryzacja
joly_fh

Najsłynniejszy polski kierowca rajdowy dzieli się w przystępny i ciekawy dla każdego kierowcy sposób swoim bogatym doświadczeniem za kierownicą. Prowadzona w formie wywiadu narracja wiedzie nas przez różne meandry współczesnej motoryzacji. Hołowczyc ciekawie opowiada o samochodach, jak je kupować, jak dbać o ich sprawność i jak radzić sobie za kierownicą niezależnie od pory roku. Każdy kierowca znajdzie dla siebie coś interesującego. Mistrz kierownicy opisuje też swoje wrażenia z podróży drogami wielu europejskich krajów, przekazując Czytelnikowi wiele praktycznych wskazówek. Książkę zamyka leksykon pojęć, o których każdy kierowca amator powinien mieć pojęcie.

„Przejechałem kilka milionów kilometrów, w tym wiele tysięcy w ekstremalnie trudnych, rajdowych warunkach. Zebrałem sporo, myślę, ciekawych doświadczeń i obserwacji, którymi staram się dzielić z innymi kierowcami przy każdej okazji. Jazda samochodem to wielka przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Za siebie i za innych. Mam nadzieję, że ta książka skłoni Was do refleksji nad swoim stylem jazdy i pomoże Wam stać się lepszymi kierowcami.” Krzysztof Hołowczyc

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

RomeoBartek | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Bardzo dobry poradnik dla kierowców
6 gwiazdek ponieważ mnie nie wciągnęło

Joaśka | 2016-01-08

Jestem kierowcą od lat i bardzo chętnie przeczytałam wskazówki Hołowczyca. Książka - rozmowa fajna forma, krótkie podstawowe informacje i wskazówki. Książka jest idealnym prezentem dla młodych kierowców, twarda oprawa z przepięknymi zdjęciami (szkoda że nie podpisanymi) przyjemnie się czyta. Polecam do przeczytania również kierowcą z długim stażem, świetny jest rozdział o europejskich krajach.

Motyv | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Książka ciekawa. Poradnik warty przeczytania.

Maga | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Fajny zbiór dobrych porad. Jeśli dużo się jeździ i ma trochę oleju w głowie oraz doświadczenia w nogach, to niewiele nowych rzeczy przyniesie, ale dla zaczynających swoją przygodę z jazdą samochodem bardzo przydatna. Podobało mi się podsumowanie dróg w poszczególnych krajach, bo to doświadczenie nadal przede mną i bardzo się go obawiam.

Matacz | 2014-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Bardzo fajnie wydana i przydatna książka zawierająca wiele cennych wskazówek na temat szeroko pojętej motoryzacji jednak jest jedno ale...
"Jazda z Hołkiem" jest skierowana do młodych kierowców którzy dopiero co zdali egzamin na prawo jazdy lub kupili swoje pierwsze w życiu auto. Dla kogoś kto ma już na koncie przejechane wiele tysięcy kilometrów, większość informacji to oczywiste banały, których czytanie w pewnym momencie staje się męczące. Całe szczęście, że książka zredagowana jest w formie wywiadu z Hołowczycem bo w innym przypadku mogłaby być nie do przebrnięcia. Dodatkowo trochę brakowało mi podpisów pod zdjęciami jednak jest to nieistotny detal.
Podsumowując, książka idealna na prezent dla osób które zaczynają swoją przygodę z samochodami. U mnie trafi na półkę i raczej prędko jej nie otworzę.