Okładka książki Sennik egipsko-chaldejski

Autor:
Seria: Senniki
wydawnictwo
Studio Astropsychologii
sennik, sny, egipt, studio astro,
typ
papier
10 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Przed Tobą alfabet snów wraz z ich objaśnieniem. Przekonaj się, że wbrew tradycyjnym przekonaniom, nie wszystkie marzenia senne można interpretować dosłownie ani nawet zgodnie z ich znaczeniem symbolicznym. Sny są odbiciem rzeczywistości, na zasadzie symboli lub innych środków wyrazu mogą ukazać ukryte marzenia, pragnienia, pasje i problemy śniącego. Dają możliwość wglądu we własną duszę, przez c...

Sny są odbiciem rzeczywistości, na zasadzie symboli lub innych środków wyrazu mogą ukazać ukryte marzenia, pragnienia, pasje i problemy śniącego. Dają możliwość wglądu we własną duszę, przez co ich poznanie i zrozumienie pozwala na twórcze rozwiązywanie problemów. Sennik egipski, prezentujący najstarsze interpretacje snów, pomoże Ci nie tylko zrozumieć samego siebie i własne potrzeby, ale również pozwoli poznać przyszłość.
Sny to wołanie naszej podświadomości. Są nie tylko projekcją naszych marzeń i często skrywanych w zakamarkach duszy pragnień, ale przede wszystkim zapowiadają to, co się może zdarzyć w przyszłości. Ostrzegają, pouczają, pomagają w podjęciu ważnych decyzji - jednym słowem wskazują drogę. Jeśli umiejętność ich właściwej interpretacji przestanie być Ci obca, staną się drogowskazem także w Twoim życiu.
Przed Tobą alfabet snów wraz z ich objaśnieniem. Przekonaj się, że, wbrew tradycyjnym przekonaniom, nie wszystkie marzenia senne można interpretować dosłownie ani nawet zgodnie z ich znaczeniem symbolicznym. Jeśli tej nocy miałeś koszmary, zajrzyj do sennika, może bowiem okazać się, iż na pozór zły sen zapowiada dopływ gotówki, szczęście w miłości albo zawarcie nowej przyjaźni. Czy po zapoznaniu się z zawartą w książce interpretacją snów od A do Z przestaniesz życzyć bliskim słodkich snów?

źródło opisu: http://www.talizman.pl/sennik-egipskochaldejski-p-1946.html

wyd. Studio Astropsychologii
rok: 2006
str. 272
Ocena: 6/6

Uczeni od stuleci próbują dociec, co kryje się za senną marą. Czy ludzkie sny mówią o przyszłości i wydarzeniach, które będą miały miejsce w rzeczywistości, czy też to jedynie fantazje? Sen jest projekcją pragnień nagromadzonych w umyśle człowieka, a może przesłaniem, jakie dociera do nas od nieznanej, wyższej siły? Wydaje mi się, że tego nigdy nie dowiemy się w stu procentach. Pewne jest jednak to, iż niejeden sen się ziścił i że na podstawie elementów w nim występujących można przewidywać, co też mógł on oznaczać. Samodzielnie trudno jest wymyślić co dana „wizja” mogła oznaczać. Po co się jednak trudzić, skoro można sięgnąć po sennik i… przeczytać o tym, co prawdopodobnie nasz sen oznaczał.

Sennik egipsko-chaldejski próbuje „odpowiedzieć” w tradycyjny sposób na dręczące ludzkość pytania dotyczące snów. Jego konstrukcja jest przemyślana i przyjemna w odbiorze. Poradnik podz...

książek: 1910

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku