Monogramy. Sztuka haftowania liter

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
rękodzieło

Mimo zmieniającej się mody i stylów, monogramy pozostają symbolem elegancji i wyrafinowania, subtelnym znakiem własności. Prześledź historię monogramów oraz drogę, jaką przeszły, by osiągnąć współczesną formę. Przedstawiono tu ściegi i techniki wykorzystywane do haftowania inicjałów oraz kryteria wyboru i sposób adaptacji wykrojów liter pozwalających stworzyć unikalną cyfrę. Książka zawiera również szczegółowe omówienie ośmiu projektów ozdobionych monogramem o różnym stopniu trudności wykonania: od prostych woreczków zapachowych na lawendę wykończonych haftem krzyżykowym, po szykowną torebkę oraz elegancki koc z kaszmiru i wełny.

wisia10 | 2015-12-22
drummerchick | 2013-08-01