Alkohol w kulturze i obyczaju: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
02089653X
Dominik

Książka "Alkohol w kulturze i obyczaju" jest pracą zbiorową, zawierającą wypowiedzi i opinie znanych ludzi nauki, pisarzy i publicystów w zakresie problematyki spożywania alkoholu w Polsce. Autorzy tekstów wyrazili tu własne poglądy, oparte bądź na doświadczeniach nauki, bądź na własnych refleksjach z życia codziennego - poglądy, mające charakter uwag, analiz i propozycji obywatelskich, a...

Autorzy tekstów wyrazili tu własne poglądy, oparte bądź na doświadczeniach nauki, bądź na własnych refleksjach z życia codziennego - poglądy, mające charakter uwag, analiz i propozycji obywatelskich, a dotyczących tej osobliwej plagi społecznej, jaką jest pijaństwo i alkoholizm. W dowolnej, swobodnie wybranej, ale nie moralizatorskiej formie poruszono tu problem nabrzmiały i niepokojący, a jednocześnie skomplikowany i niełatwy. Problem tak ważny i istotny, szczególnie gdy wchodzimy w okres intensywnej rewolucji naukowo-technicznej, podejmujemy odnowę systemu gospodarczego, pragniemy osiągać w szybkim tempie maksymalne ekonomiczne i społeczne efekty. A wśród tych zamierzonych efektów znajdują się przecież dwie ważne kwestie: zmniejszenie ogromu strat spowodowanych alkoholem i ochrona zdrowia społeczeństwa, w szczególności młodego pokolenia. O przesłankach różnych koncepcji i rozwiązań traktuje właśnie niniejsza publikacja.

źródło opisu: Okładka

Tajemniczy | 2013-04-11