Werwolf. Brunatni pogrobowcy Hitlera

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
historia
Patrycja

Już w roku w roku 1944 specjalne służby niemieckie planowały zorganizowanie, na wypadek klęski Rzeszy i okupacji terytorium Niemiec, zbrojnego ruchu oporu - Werwolfu. Jego zadaniem było opóźnianie postępu wojsk alianckich na frontach, potem zaś podtrzymywanie w niemieckim społeczeństwie ducha walki, odwetu i sprzeciwu. Zanim został zlikwidowany, zadał sprzymierzonym znaczne straty.

źródło opisu: http://www.matras.pl/

źródło okładki: http://www.matras.pl/

farr | 2014-10-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra książka. Kiedyś myślałem, że wojna zakończyła się ostatecznie w maju 1945 roku, ale okazuje się, że jednak po ostatecznej kapitulacji Rzeszy sporo się działo. Najbardziej zszokowała mnie informacja o kilkusettysięcznej grupie byłych żołnierzy Wehrmachtu grasujących sobie po górach Harzu. Ludzie mieli wesoło - nie ma co.

mr_MR | 2017-06-07
tyrmand | 2016-10-24