Dobranoc, Albercie Albertsonie

Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 1) literatura dziecięca
God natt, Alfons Åberg
Albert Albertson (tom 1)
literatura dziecięca
Katarzyna Skalska
Albert Albertson opowiadanie dziecięce szwedzkie

Córka uwielbia, ja się przyzwyczaiłam, a nawet polubiłam, więc Albert towarzyszy nam niezmiennie od wielu tygodni z małymi przerwami na inne lektury :)

W pierwszej części Albert nie chce spać i wymyśla kolejne powody, dla których nie może zamknąć oczu, a pomysłów mu nie brakuje... Muszę przyznać, że zawsze z lekkim wachaniem sięgam po ten akurat tom, chociaż moja...

Albert jak to Albert - rozbrajający! Tę część czytamy rzadziej niż inne - z prostej przyczyny - jakoś gorzej nam później idzie zasypianie... :) Kto zna treść, zrozumie, o co chodzi. Co nie znaczy oczywiście, że lubimy ją mniej od pozostałych.

Zamęczą mnie tą książką... Ilustracje niezbyt mi przypadły do gusty, ale dziecku wcale nie przeszkadzają, a są adekwatne do treści. Fabuła świetna, prosta i zabawna, niejeden dorosły się uśmiechnie przy lekturze, nawet jeśli to już piętnasty raz dzisiaj;)

www.drobnymmaczkiem.com - zapraszam na mojego bloga o książkach dla dzieci

Albert jest FAJNY. Baaardzo lubimy Alberta. Trafił do nas przez przypadek, bo w wielkim kartonie od „znajomej znajomego” z rzeczami po dziecku znajomej znajomego. Zakopany był wśród puzzli, lekko zdezelowanych zabawek i wymęczonych książek. Nie znaliśmy go wcześniej i po pierwszym przekartkowaniu...

Każdy z rodziców powinien ją przeczytać swoim pociechą. Można mówić dzieciom by spali ale trudno ich czasami namówić do pozostania w łóżkach a ta książka w tym może pomóc 😊 polecam fajna mądra pozycja

Zdecydowanie jedna z fajniejszych część, jaką do tej pory czytałam, z zabawnym zakończeniem.

Kiedy już pora na spanie, Albertowi ani w głowie odwiedzanie krainy snów. On przed spaniem ma jeszcze milion ważnych rzeczy do zrobienia.

Albert tutaj wypisz wymaluj przypomina moją córkę, która też wymyśla przeróżne głupotki, żeby nie iść spać, zwłaszcza z siku co pięć minut po...

Świetna książka. Grafika ciekawa, ale najlepsze w tej książce są teksty. Albert przypadł do gustu mojej 2,5-letniej córeczce. Czytana wielokrotnie, wcale się nie nudzi. Tekst prosty, łatwy do zrozumienia dla dziecka, nie trzeba wprowadzać modyfikacji podczas czytania, żeby go uatrakcyjnić. Ale można w trakcie lektury wplatać pytania i przeprowadzać lekturową rozmowę w...

Jedna z fajnieszych części z serii o Albercie Albertsonie, lat cztery. I jaka życiowa :) Dwójka moich "Albertów" też czasem nie może zasnąć...

Nic tak nie przykuwa uwagi zarówno 4 latka jak i 2 latka w naszym domu jak historie o Albercie. Siedzą jak zaczarowani :)

Dopiero zaczynam przygodę z literaturą dziecięcą, ale przeczytawszy już parę książek mam swoje pierwsze oceny.

Książeczka mi się podoba. Co dużo ważniejsze - podoba się mojemu smykowi ;) Jest krótka i na temat - a jaki? Pójścia spać i całych kombinacji by ten moment opóźnić. Bohaterowie - Albert i jego cierpliwy Tata przypadają do gustu.

Polecam!

Bardzo przyjemna bajeczka dla dzieci. 4-letni Albert Albertson to mój trzylatek i mój pięciolatek w jednym. każdy z nich robi wszystko, byleby tylko nie pójść spać. Ta króciutka bajka jest prawdziwie ciepło napisana i zabawnie zilustrowana. Idealna na dobranoc.

• Dla dzieci
  • Dziecięce