rozwińzwiń

Artyleria dwudziestego wieku

Okładka książki Artyleria dwudziestego wieku Ian V. Hogg
Okładka książki Artyleria dwudziestego wieku
Ian V. Hogg Wydawnictwo: Bellona militaria, wojskowość
321 str. 5 godz. 21 min.
Kategoria:
militaria, wojskowość
Tytuł oryginału:
Twentieth-Century Artillery
Wydawnictwo:
Bellona
Data wydania:
2001-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2001-01-01
Liczba stron:
321
Czas czytania
5 godz. 21 min.
Język:
polski
ISBN:
8311092370
Tłumacz:
Sławomir Kędzierski
Tagi:
militaria artyleria działa armaty pociski rakietowe broń wsparcia
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
253
241

Na półkach:

Zgadzam się z przedmówcą, iż książka bardziej nadaje się do przekartkowania niż do czytania.

Podzielam też stanowisko, że lepszym rozwiązaniem by był podział artylerii wg państw, w których dane uzbrojenie powstało.

Zgadzam się z przedmówcą, iż książka bardziej nadaje się do przekartkowania niż do czytania.

Podzielam też stanowisko, że lepszym rozwiązaniem by był podział artylerii wg państw, w których dane uzbrojenie powstało.

Pokaż mimo to

avatar
331
303

Na półkach: , ,

Książka nie tyle do przeczytania, co przekartkowania. Po kilku stronach wprowadzenia nas w rys historyczny przechodzimy do właściwej, encyklopedycznej części. Każdą stronę zajmuje jeden model artylerii opisany w układzie: nazwa, ilustracja, 10-15 linijek charakterystyki oraz tabelka z podstawowymi parametrami technicznymi. Począwszy od artylerii polowej i ciężkiej, przeciwlotniczej oraz broni przeciwpancernej przez lekką broń wsparcia i pociski rakietowe (ziemia-ziemia, ziemia-powietrze i te niekierowane) aż po artylerię kolejową i samobieżną poznajemy większość uzbrojenia tego typu stosowanego w okresie od 1900 roku do końca wieku.

Jest to ciekawa publikacja dla osób szukających bardzo wyrywkowej wiedzy i jednocześnie chcącej mieć wszystko pod ręką, w jednym opracowaniu. Niewielki, kieszonkowy rozmiar sprawia, że „Artyleria…” stanowi taki właśnie niby-słownik, co jest także pewną wadą, gdyż przekazywane informacje z pewnością nie wystarczą czytelnikom poszukującym gruntownej wiedzy. Podobnie problem stanowi dobór przedstawianego uzbrojenia. Owszem, zostało ono podzielone na podane wcześniej kategorie, ale moim zdaniem znacznie lepszym wyjściem byłoby posegregowanie obiektów według państw pochodzenia tudzież historycznie/chronologicznie, a tak dostajemy 300 elementów zmieszanych ze sobą i podzielonych „żeby się nazywało”. Sytuacje w pewnym stopniu ratuje przyzwoity indeks, ale znowu można się przyczepić do pewnego dublowania poszczególnych modeli artylerii (np. tworzenie dwóch pozycji dla technicznie tego samego działa, o tej samej nazwie, a jedynie z innym kalibrem haubicy).
Podsumowując: warto sięgnąć po opracowanie Iana Hogga, ale tylko z ciekawości i właściwie dla kolorowych obrazków, gdyż pod względem merytorycznym jest to typowy przeciętniak.

Książka nie tyle do przeczytania, co przekartkowania. Po kilku stronach wprowadzenia nas w rys historyczny przechodzimy do właściwej, encyklopedycznej części. Każdą stronę zajmuje jeden model artylerii opisany w układzie: nazwa, ilustracja, 10-15 linijek charakterystyki oraz tabelka z podstawowymi parametrami technicznymi. Począwszy od artylerii polowej i ciężkiej,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    5
  • Chcę przeczytać
    5
  • Targi Książki Historycznej
    1
  • Ulubione
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Wojsko
    1
  • Przeczytane na studia
    1
  • Albumy
    1
  • Militaria
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Artyleria dwudziestego wieku


Podobne książki

Przeczytaj także