Puchatkowa czytanka-przedspanka

Wydawnictwo: Rebis
The Pooh bedside reader
837120518X
Abdita

c.d. tytułu: w której A. R. Melrose z upodobaniem wielkim i radością zgromadził Ciekawe Anegdotki, Tajemnicze Karteczki, Co Nieco Wspomnień oraz Mnóstwo Wiadomości (i Długich Słów) o ukochanych bohaterach książek A. A. Milne'a i Ernesta H. Sheparda Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu to jedne z najbardziej lubianych postaci w literaturze dziecięcej....

Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu to jedne z najbardziej lubianych postaci w literaturze dziecięcej. „Puchatkowa czytanka-przedspanka” jest ciepłą opowieścią o każdej z nich. A. R. Melrose zebrał przeróżne materiały - fragmenty książek, dawne recenzje i prace krytyczne, pamiętniki, reportaże, zdjęcia i wspaniałe rysunki - by nakreślić pełen portret wszystkich mieszkańców Lasu. Nie pominął także postaci Alexandra A. Milne`a, Ernesta H. Sheparda oraz Christophera Robina, którego literackim alter ego jest Krzyś. W ten sposób powstała piękna książka, która znakomicie uprzyjemni wieczory wszystkim wielbicielom Puchatka.

źródło opisu: Rebis, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie