Dlaczego Bóg do tego wszystkiego dopuszcza

Wydawnictwo: Stiftung Gralsbotschaft
Weshalb Gott das alles zuläßt
duchowość, prawa stworzenia

Po tej lekturze książki człowiek nagle poznaje, że dobro i zło, które nas w życiu spotyka, nie jest nagrodą i karą, lecz skutkiem własnych zapatrywań i czynów każdego człowieka, którego życie doprowadzi w mądry, łaskawy, lecz surowy sposób do sytuacji potrzebnych mu po to, by mógł stać się lepszym. Każdy z nas odpowiedzialny jest za swoje życie, kierujemy nim w oparciu o własne decyzje i w ten sposób siejemy to, co później musimy zebrać. Przecież to, że wartość i sens własnych przeżyć odpowiednio poznajemy i oceniamy, dzieje się tylko z korzyścią dla nas.

źródło opisu: Stiftung Gralsbotschaft 1998

źródło okładki: Stiftung Gralsbotschaft 1998