Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Osho". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Courage
Odwaga, ryzyko, osho

Odwaga to nie jest brak strachu − mówi OSHO. Książka pokazuje, jak krok po kroku stawić czoła ogromnemu lękowi. Jak widok z lotu ptaka pokazuje problem, ujawnia, skąd obawy pochodzą, jak je zrozumieć, i jak znaleźć odwagę, by stawić im czoła. OSHO proponuje, że ilekroć mamy do czynienia z niepewnością i obawami w naszym życiu, jest to powód do świętowania. Zamiast się trzymać utartych, znanych ścieżek, możemy nauczyć się korzystać z tych sytuacji jako okazji do przygody i do pogłębienia naszej wiedzy o nas samych i świata wokół nas.

Odwaga to rezygnacja z tego, co jest nam znane, na rzecz nieznanego; zamiana wygody na niewygodę. To mozolna pielgrzymka do nieznanego celu. Nigdy nie wiadomo, czy będziemy w stanie się na to zdobyć. Jest to jak hazard, lecz tylko ci, którzy podejmują ryzyko, wiedzą, czym naprawdę jest życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/odwaga,p66804747

Vajlet | 2014-04-22
Na półkach: Posiadam

Przyznam szczerze, że trochę czasu minęło od rozpoczęcia do zakończenia czytania tej książki. Zastanawiałam się z czego mogło to wyniknąć. Książka nie ma fabuły, nie toczy się tam żadna historia, która mogłaby Cię wciągnąć, mimo to kiedy już sięgniesz i otworzysz stronę, na której ostatnio książka została zamknięta ciężko jest Ci przerwać. Czytając "Odwagę" w kolejnych wersach powoli odnajdujesz własną osobę i z każdą kolejną przerzuconą kartką stajesz się odważny, porzucasz lęk. Książka jest bardzo dobrym motywatotem do działania. Do prawdziwego działania, które kończy się ogromnymi zmianami. Przestajesz się bać, zaczynasz żyć, pełną piersią.

"Strach nie ma więcej niż dwadzieścia centymetrów głębokości"

Pioter | 2013-09-08
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Trzecia książka autorstwa Osho na moim koncie i z pewnością nie ostatnia. Już przywykłem do stylu autora i tego, że wiele rzeczy w różnych jego książkach po prostu powtarza się. Nie jest to bynajmniej żadna ujma gdyż człowiek tą filozofią po prostu żyje i jeśli nadal ma z tym kontakt to "trzyma pion" - im dłużej tym lepiej.
A być może jest tak dlatego, że autor "ma gadane" chociaż - z drugiej strony - jego wizja jest niesamowicie prosta. Prosta - choć - nieprzystająca do tego czym zwykliśmy żyć. Prawdy nie można pokazać/przekazać, ale można "zerwać okowy iluzji" - by użyć tytułu jednej z prac E. Fromma. Cały nasz lęk okazuje się wyłącznie lękiem naszych "wdrukowanych" ego - jest więc lękiem nierzeczywistym, iluzorycznym. W ten sposób zrozumienia można - wg autora - wyeliminować 90% naszych lęków, a to już bardzo dużo. Pozostała część to lęk zdrowy, autentyczny, pobudzający i pro-kreatywny, twórczy - bo takie jest samo życie. Przez lęk należy przejść, żadne ucieczki czy...

czytelniczka | 2013-09-03
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 03 września 2013

Jeśli boisz się zmian - jest to książka dla Ciebie. W każdej chwili życie może się zmienić, gdyż nic nie jest trwałe. Osho uczy jak poradzić sobie z lękiem i odważnie wejść w nieznane. Dopiero gdy ryzykujemy czujemy dreszczyk emocji - wtedy czujemy się naprawdę żywi! W książce zamieszczone są krótkie przypowieści, które pomagają zrozumieć "sercem" to o czym pisze autor. Opisane są też takie pojęcia jak wolność, miłość, indywidualizm. Polecam tę książkę każdemu :)

Agata Martyniszyn | 2015-07-26
Przeczytana: 06 lipca 2015

Ciekawa książka dająca do myślenia. Skłania do refleksji na temat życia i śmierci. Wyjaśnia czym jest religia, przedstawia pewien niebanalny pogląd na temat wiary. Otwiera umysł. Nie mogę się doczekać kolejnych książek Osho.

Marzena | 2015-01-08
Na półkach: Motywujące
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Bardzo przypadły mi do gustu książki Osho. Kolejna, która motywuje do pracy nad sobą, nad swoimi myślami. Wiem, że chcę czytać dalej tą serię.

Paweł | 2017-04-04

Z odpowiedzią na pytanie o czym jest ta książka miałbym niemały problem. Właściwie ciężko powiedzieć. Nie ma w niej żadnej akcji, niby nic się nie dzieje, a do tego napisana jest w sposób niezwykle chaotyczny. Niemniej jednak można w niej natknąć się na kilka cennych myśli, dla których to warto przebrnąć przez te 200 stron.

schos | 2014-06-13
Na półkach: Posiadam