"Zeszyty Literackie" 1982-2012. Katalog jubileuszowy

Wydawnictwo: Fundacja Zeszytów Literackich
Inne
Abdita

Wydanie bibliofislkie katalogu prezentującego historię i dorobek "Zeszytów Literackich". Znalazły się tu faksymile dokumentów z Archiwum "Zeszytów Literackich" (listy Josifa Brodskiego, Zbigniewa Herberta, Sławomira Mrożka, Jerzego Turowicza, Julii Hartwig, Wisławy Szymborskiej, Milana Kundery...), dotąd nieznane fotografie związane z historią kwartalnika, kolorowe fotografie...

Znalazły się tu faksymile dokumentów z Archiwum "Zeszytów Literackich" (listy Josifa Brodskiego, Zbigniewa Herberta, Sławomira Mrożka, Jerzego Turowicza, Julii Hartwig, Wisławy Szymborskiej, Milana Kundery...), dotąd nieznane fotografie związane z historią kwartalnika, kolorowe fotografie książek...

Okładka według strony Zeszytów Literackich, nie odpowiada rzeczywistej. Prawdziwa okładka jest jednolicie biała z wytłoczonym nz środku niedużym logo ZL

źródło opisu: Fundacja Zeszytów Literackich, 2012; opracowanie własne

źródło okładki: http://www.zeszytyliterackie.com/katalog-jubileuszowy.html

rokita49 Boruta | 2015-01-03
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Dostałem pod choinkę od redakcji Zeszytów Literackich.Piękne bibliofilskie wydanie,które powstało na trzydziestolecie tej wspaniałej inicjatywy.Jest w tym katalogu zamieszczone zdjęcie Barbary Toruńczyk w siedzibie redakcji,jeszcze w Paryżu z 1992r.Jest w pewien sposób kobietą spełnioną.Zeszyty Literackie wydawane są już z dużym sukcesem od dziesięciu lat.Polska odzyskała niepodległość.Za chwilę z całą redakcją przeniosą się z Paryża do Warszawy.Ale gdyby się przyjrzeć dokładnie,na twarzy pani Basi rysuje się pewien niepokój.Tyle ludzi zostało z tyłu,zanika zwykła ludzka solidarność,czy nie można było inaczej?.Uważam ,że pani Barbara Toruńczyk,powinna dostać Nobla za całokształt pracy wydawniczej!

Mateusz R | 2014-07-04
Na półkach: Posiadam