Rusz głową! SQL

Tłumaczenie: Piotr Rajca
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Head first - Rusz głową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Head First SQL
978-83-246-2828-5
SQL, bazy danych
ilon86

Teraz i Ty możesz dołączyć do grona osób znających SQL. Wystarczy, że sięgniesz po nasz bestseller. Co w nim znajdziesz? Wszystko co najlepsze w serii Rusz głową! Konkretna wiedza, dużo humoru oraz wszystko wyjaśniające rysunki. Na sam początek dowiesz się co to jest język SQL oraz stworzysz swoją pierwszą bazę danych (polecenie CREATE). W kolejnych rozdziałach nauczysz się uzupełniać te bazy...

Co w nim znajdziesz? Wszystko co najlepsze w serii Rusz głową! Konkretna wiedza, dużo humoru oraz wszystko wyjaśniające rysunki. Na sam początek dowiesz się co to jest język SQL oraz stworzysz swoją pierwszą bazę danych (polecenie CREATE). W kolejnych rozdziałach nauczysz się uzupełniać te bazy danymi, usuwać je oraz modyfikować (polecenia INSERT, UPDATE oraz DELETE). Jak już przebrniesz przez podstawy, zabierzesz się za to co bazodanowcy lubią najbardziej - indeksy, klucze, złączenia oraz podzapytania. Na sam koniec sprawdzisz jak zagwarantować swojej bazie bezpieczeństwo oraz wykrzesać z niej jeszcze więcej możliwości. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, jesteś w dobrych rękach! A więc...
Naprzód, głowo!

Nikt ci tego nie potrafił wytłumaczyć? Wydaje Ci się, że to problem nie na Twoją głowę? Nie potrzebujesz elektrowstrząsów, żeby pobudzić swój mózg do aktywnego działania. Tylko żadnych gwałtownych gestów! Usiądź wygodnie, otwórz książkę, dopiero teraz się zacznie. Na początek - rusz głową!
Precz z nudnymi wykładami i zakuwaniem bez zrozumienia!

Nauka to znacznie więcej niż tylko czytanie suchego tekstu. Twój mózg jest niczym głodny rekin, cały czas prący naprzód w poszukiwaniu nowej, apetycznej przekąski.
Jak karmimy Twój wygłodniały umysł?

Używamy rysunków, bo obraz wart jest 1024 słów. Stosujemy powtórzenia, by zakodować na stałe dane w Twojej chłonnej głowie. Oddziałujemy na emocje, jesteśmy nieprzewidywalni, zaskakujący i zabawni. Stawiamy przed Tobą wyzwania i zadajemy pytania, które angażują Cię w proces studiowania przedstawianych zagadnień. Cały czas pobudzamy Twój umysł do aktywnego działania, zmuszamy go do posłuszeństwa... a za ciężką pracę nagrodzimy go smakowitym ciasteczkiem w postaci wiedzy - wisienka gratis!
Rozgryź to sam!

* Tworzenie bazy danych i tabel (CREATE)
* Pobieranie danych (SELECT)
* Usuwanie (DELETE) i aktualizowanie danych (UPDATE)
* Wykorzystywanie kluczy i indeksów
* Sortowanie danych
* Operacje na danych - sumy, średnie, elementy maksymalne i minimalne
* Pobieranie unikalnych danych
* Sposób pobierania określonej liczby wierszy
* Stosowanie podzapytań
* Zapewnianie spójności danych
* Ograniczanie dostępu do zgromadzonych danych
* Zapewnianie bezpieczeństwa bazie danych

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/sql-rusz-glowa-lynn-beighley,sqlrug.htm